Svaz průmyslu a dopravy: Podle většiny rodičů nerozvíjejí školy zájem o technické vzdělávání

30.11.2015 21:10

Základní školy v České republice nerozvíjejí u svých žáků zájem o technické obory. Myslí si to více jak tři čtvrtiny (77 %) z tisícovky rodičů (1009), kteří byli osloveni v šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR. V rámci letošního Roku průmyslu a technického vzdělávání (RPTV) je realizovala společnost Ipsos.

Svaz průmyslu a dopravy: Podle většiny rodičů nerozvíjejí školy zájem o technické vzdělávání
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

Kompletní Zpráva z výzkumného šetření bude prezentována na Závěrečné konferenci RPTV v Kongresovém centru Praha ve čtvrtek 3. prosince.

Součástí konference bude i předložení výsledků celoročních aktivit, zahrnující odborné diskuse, podporu spolupráce firem a škol, exkurze žáků do škol, kvízy pro žáky a studenty, první ročník platformy setkávání vysokoškolských studentů, podnikatelů, politiků, akademiků a novinářů BUSINESS škola a akce vůči veřejnosti jako je Den s průmyslem v Ostravě.

Na konferenci i TK budou ministři K. Valachová, J. Mládek, místopředseda vlády P. Bělobrádek či náměstek J. Marek prezentovat, čím státní správa přispěla letos k podpoře technických oborů či k podpoře inovací.

Na konferenci se očekává cca 200 účastníků, zejména zástupců partnerů, kteří se zapojili do RPTV. Své aktivity představí generální partner RPTV Česká spořitelna a její Nadace Depositum Bonum, ale i Technologická agentura ČR, ŠKODA Auto, LINET, Siemens a některé odvětvové svazy a asociace.

 

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …