Svaz průmyslu podepsal memorandum o spolupráci se strojními fakultami

13.09.2016 15:14

Představitelé tří významných strojírenských fakult z VUT v Brně, ČVUT v Praze a VŠB-TU Ostrava podepsali se Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě projektu H2020: Teaming s dlouhodobým cílem vybudovat „Středoevropské centrum excelence pro strojní inženýrství“. Memorandum o vzájemné spolupráci podepsal viceprezident SP ČR František Chaloupecký, generální ředitelka SP ČR Dagmar Kuchtová, děkan FSI VUT Jaroslav Katolický, děkan FS ČVUT prof. Michael Valášek a děkan FS VŠB-TUO doc. Ivo Hlavatý.

Svaz průmyslu podepsal memorandum o spolupráci se strojními fakultami
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR
reklama

Přidružení SP ČR, největšího zaměstnavatelského svazu, který reprezentuje rozhodující část českého průmyslu a dopravy, jako strategického partnera, významně přispěje k posílení kompetencí projektového záměru primárně v oblasti technologického transferu a podnikatelské strategie. Do projektu bude zapojena také Technická univerzita v Mnichově. Hlavním cílem projektu bude zvýšení konkurenceschopnosti českých fakult strojního inženýrství v evropském měřítku a propojení veřejného výzkumu a vývoje s aplikační sférou. To by mělo přinést zkvalitnění výsledků a jejich větší relevanci pro průmyslovou praxi v ČR. Oborově se projekt bude ubírat po čtyřech odborných osách: dopravní prostředky, energetické strojírenství, strojírenská technologie a mezní strojírenské obory.

Podle viceprezidenta SP ČR Františka Chaloupeckého je potenciál projektu velký: „Věříme, že projekt přinese rozvoj ve strojírenské oblasti jak po stránce výzkumné, tak v přenosu výsledků do praxe, což by mělo zvýšit konkurenceschopnost českých podniků. Navíc bude zapojena Technická univerzita v Mnichově, takže přínosy budou pramenit také z mezinárodní spolupráce s touto úspěšnou organizací.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

22:30 ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

Pracovníci ÚZSVM v Jindřichově Hradci úspěšně vyřešili pozůstalost po ženě z Jindřichohradecka.