Symfonický orchestr Českého rozhlasu zve na večer světových i českých muzikálů

12. 11. 2015 17:10

Uspořádá ho v pondělí 23. listopadu ve Smetanově síni Obecního domu a společně s Českým rozhlasem Dvojkou tak připomene 25 let rozhlasového pořadu Muzikál expres. Sestava interpretů si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. Zazpívají Bára Basiková, Dasha, Hana Fialová, Michaela Gemrotová, Katarína Hasprová, Martina Šnytová, Dagmar Zázvůrková, Lukáš Adam, Ondřej Bábor, Václav Noid Bárta, Jakub Hübner, Jan Kříž a Tomáš Savka, zahrají houslista Václav Hudeček, klavírista Jan Simon a dirigovat bude Libor Pešek.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu zve na večer světových i českých muzikálů
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Návštěvníci tohoto koncertu z cyklu „Nové horizonty“ se mohou těšit na melodie z muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Fantom opery, Cats, Bídníci, Chicago, Moulin Rouge, Dracula, Hamlet, Johanka z Arku nebo Přízrak Londýna.

Jako drobnou „návnadu“ na muzikálový večer přidáváme úryvek z textu autora a moderátora Muzikál expresu Michaelem Prostějovským, který se postaral o dramaturgii koncertu:

Letos je to přesně 25 let, co začaly na vlnách tehdy Československého, dnes Českého rozhlasu pravidelně znít melodie z nejznámějších světových i domácích muzikálů všech dob, okořeněné informacemi a zajímavostmi. Pořad Muzikál expres prošel za léta své existence řadou vysílacích časů a délek na několika okruzích rozhlasu, až definitivně zdomácněl na Dvojce.

Náš slavnostní koncert je vlastně oslavou nejen 25. výročí existence Muzikál expresu, nýbrž i poctou muzikálu jako takovému. Jsem velice rád, že Český rozhlas tento koncert zařadil do programu svého prestižního tělesa, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který v uplynulých letech nahrál několik muzikálových titulů pro potřeby Muzikál expresu. Velkou poctou je samozřejmě účast takového dirigenta, jakým je Libor Pešek.

Pokud jde o výběr skladeb a jejich interpretů, snažili jsme se představit posluchačům především písně z nejlepších a nejslavnějších světových muzikálů a svěřit je interpretům, které máme rádi a s nimiž nás pojí blízké pracovní vazby.

Písně zaznějí v symfonických instrumentacích, které jsou na počet hráčů mnohem obsáhlejší než standardní divadelní partitury. Část z nich dokonce vznikla speciálně pro koncert v Obecním domě, většina pak byla zapůjčena od zahraničních majitelů práv.

Věřím, že si večer všichni vychutnáme a že i přímý přenos slavnostního koncertu k 25. výročí existence Muzikál expresu bude v takové kvalitě, že si s námi budou moci vše prožít také posluchači a příznivci tohoto pořadu na vlnách Dvojky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR

21:20 Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR

V týdnu od 25.5. do 31.5.2020 byla radiační situace na našem území obvyklá, nebyly zjištěny žádné od…