TA ČR ocení nejlepší projekty na galavečeru, který propojí výzkum, umění a technologie

18. 10. 2016 10:51

Letošní Den Technologické agentury ČR se uskuteční již 20. října 2016. Začne dopolední obsahově velmi zajímavou konferencí s názvem Smart Life v Národní technické knihovně.

TA ČR ocení nejlepší projekty na galavečeru, který propojí výzkum, umění a technologie
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)
reklama

Představí nové digitální trendy a technologie, které ovlivňují nebo v blízké budoucnosti budou ovlivňovat naše životy. Na konferenci vystoupí mezinárodní odborníci z široké škály oblastí spadajících pod Smart Life. Toto téma zvolila TA ČR jako hlavní pro diskuse s odborníky pro letošní rok. S velkým pozitivním ohlasem se setkala již pořádaná konference na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Vyvrcholením dne bude slavnostní kulturní večer, na kterém jsou udíleny ceny nejlepším podpořeným projektům.

Jaký program připravujeme?

Jelikož se jedná o kulturní večer s předáváním cen, jeho nedílnou složkou jsou umělecká vystoupení. Pro zajištění bezvadného kulturního zážitku spolupracujeme s řadou umělců a organizací. Praktickou ukázkou propojení umění a technologií je spolupráce se SIGNAL festivalem a společností The Macula. Její videoprojekce se prolne s několika hudebními vystoupeními v audio-vizuální celek. Pozvání k hudebnímu programu přijali sopranistka Olga Jelínková, klavíristé Martin Levický a Matyáš Novák, hráčka na bicí nástroje Markéta Mazourová (marimba) a violoncellisté z Prague Cello Quartet.

Čemu věříme?

Kreativita je jen jedna – nekonečné jsou její projevy. Na galavečeru poukážeme na to, že nadané osobnosti ze světa výzkumu a ze světa umění mohou v naprosté harmonii existovat vedle sebe. “Chceme projevit úctu k velikosti lidského ducha, nehledě na to, zda v rukou třímá patent či kompozici. Jsem přesvědčen o tom, že k oběma listům vede cesta ze společného místa, ve kterém se snoubí znalost, talent, um a kreativita”, říká Marcel Kraus z TA ČR, spoluorganizátor programu večera.

Kdo jsou naši hosté?

Den TA ČR je hojně navštěvován zástupkyněmi a zástupci z řad ústavních činitelů, resortů, podniků, zastupitelských úřadů a samozřejmě i akademické sféry, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí. „Je to pro nás bezesporu nejvýznamnější událost roku a v jistém smyslu symbolické završení našeho celoročního snažení v oblasti podpory aplikovaného výzkumu a vývoje v České republice,“ dodal Petr Očko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

22:54 ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prodal společnosti Hostivař a.s. tři pozemk…