TA ČR ocení nejlepší projekty na galavečeru, který propojí výzkum, umění a technologie

18.10.2016 10:51 dop.

Letošní Den Technologické agentury ČR se uskuteční již 20. října 2016. Začne dopolední obsahově velmi zajímavou konferencí s názvem Smart Life v Národní technické knihovně.

TA ČR ocení nejlepší projekty na galavečeru, který propojí výzkum, umění a technologie
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Představí nové digitální trendy a technologie, které ovlivňují nebo v blízké budoucnosti budou ovlivňovat naše životy. Na konferenci vystoupí mezinárodní odborníci z široké škály oblastí spadajících pod Smart Life. Toto téma zvolila TA ČR jako hlavní pro diskuse s odborníky pro letošní rok. S velkým pozitivním ohlasem se setkala již pořádaná konference na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Vyvrcholením dne bude slavnostní kulturní večer, na kterém jsou udíleny ceny nejlepším podpořeným projektům.

Jaký program připravujeme?

Jelikož se jedná o kulturní večer s předáváním cen, jeho nedílnou složkou jsou umělecká vystoupení. Pro zajištění bezvadného kulturního zážitku spolupracujeme s řadou umělců a organizací. Praktickou ukázkou propojení umění a technologií je spolupráce se SIGNAL festivalem a společností The Macula. Její videoprojekce se prolne s několika hudebními vystoupeními v audio-vizuální celek. Pozvání k hudebnímu programu přijali sopranistka Olga Jelínková, klavíristé Martin Levický a Matyáš Novák, hráčka na bicí nástroje Markéta Mazourová (marimba) a violoncellisté z Prague Cello Quartet.

Čemu věříme?

Kreativita je jen jedna – nekonečné jsou její projevy. Na galavečeru poukážeme na to, že nadané osobnosti ze světa výzkumu a ze světa umění mohou v naprosté harmonii existovat vedle sebe. “Chceme projevit úctu k velikosti lidského ducha, nehledě na to, zda v rukou třímá patent či kompozici. Jsem přesvědčen o tom, že k oběma listům vede cesta ze společného místa, ve kterém se snoubí znalost, talent, um a kreativita”, říká Marcel Kraus z TA ČR, spoluorganizátor programu večera.

Kdo jsou naši hosté?

Den TA ČR je hojně navštěvován zástupkyněmi a zástupci z řad ústavních činitelů, resortů, podniků, zastupitelských úřadů a samozřejmě i akademické sféry, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí. „Je to pro nás bezesporu nejvýznamnější událost roku a v jistém smyslu symbolické završení našeho celoročního snažení v oblasti podpory aplikovaného výzkumu a vývoje v České republice,“ dodal Petr Očko.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

18:23 ČEZ opět láká k návštěvě svých infocenter se spoustou zajímavých novinek a letní soutěží pro děti

Program nabitý zážitky a spousta dárků pro děti – to jsou prázdninová lákadla infocenter a elektráre…