THMP: Povinné nošení respirátorů doplní plošné testování zaměstnanců antigenními testy

26.2.2021 7:35 odp.

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) se v hlavním městě stará o celou síť veřejného osvětlení, provoz městského kamerového systému, osvětlování památek i správu věžních a veřejných hodin. Těžko si lze představit, že tyto technologie nebudou fungovat nebo budou fungovat jen v omezené míře. Aby proto společnost zajistila bezpečnost svých zaměstnanců a svůj plynulý chod ve zhoršující se pandemické situaci doprovázené zvýšeným výskytem mutací koronaviru, zavádí od příštího týdne kromě řady již fungujících opatření i pravidelné testování pracovníků na COVID-19 přímo na pracovištích THMP, resp. na centrále a dvou výjezdových střediscích. To bude probíhat dvakrát týdně a bude dobrovolné, nicméně doporučené ze strany vedení společnosti.

THMP: Povinné nošení respirátorů doplní plošné testování zaměstnanců antigenními testy
Foto: THMP
Popisek: Technologie hlavního města Prahy

„Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci jsme se spolu s představenstvem společnosti THMP rozhodli přistoupit k pravidelnému testování zaměstnanců přímo v místě jejich pracoviště. Dobrovolné antigenní testy přispějí k včasnému a plošnému rozpoznání možné nákazy COVID-19 a pomohou tak cíleně přijmout ta správná opatření k ochraně zdraví jejich pracovníků,“ uvedl radní Jan Chabr, do jehož gesce městská společnost spadá. Pokud test ukáže pozitivní výsledek, bezprostředně bude následovat PCR testování a okamžitý nástup do preventivní karantény do doby, než bude výsledek PCR testu znám.

Společnost THMP již rok funguje v režimu řady opatření s cílem eliminace rizika nákazy COVID-19 mezi svými více jak 200 zaměstnanci. „U koho to charakter práce dovoluje a lze plnit pracovní povinnosti bez omezení, ten pracuje na dálku z domova. Toho využívá asi 20 až 25 % zaměstnanců. Pokud to možné není, jako třeba u dispečerů, techniků nebo terénních pracovníků, děláme vše pro zajištění jejich bezpečnosti na pracovišti,“ vysvětlil místopředseda představenstva THMP Tomáš Novotný. Zaměstnanci tak při práci používají ochranné respirátory, mají k dispozici dezinfekční gely a pravidelně jsou jejich pracoviště i vozidla dezinfikována.

„Jsem rád, že se nám i v tuto vypjatou dobu daří v THMP zajišťovat profesionální práci a to včetně dodržování všech preventivních opatření,“ uzavřel radní Jan Chabr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický regulační úřad: Startují registrace energetických zprostředkovatelů

13:44 Energetický regulační úřad: Startují registrace energetických zprostředkovatelů

Se začátkem prázdnin byla zahájena registrace energetických zprostředkovatelů. Jejich podnikání se t…