THMP: V Praze se budou elektromobily nabíjet přímo ze sítě veřejného osvětlení

24.02.2021 17:05 | Zprávy

V Praze se budou elektromobily nabíjet přímo ze sítě veřejného osvětlení. Během následujících dvou let v ní přibude prvních několik set lamp, které umí regulovat světlo i dobíjet elektromobily.

THMP: V Praze se budou elektromobily nabíjet přímo ze sítě veřejného osvětlení
Foto: THMP
Popisek: Technologie hlavního města Prahy

Během dvou let přibude v hlavním městě několik set stožárů veřejného osvětlení, ze kterých si budou moci Pražané dobíjet své elektromobily. Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) tak naváže na pilotní projekt realizovaný v loňském roce ve spolupráci s PREdistribucí v pražských Vinohradech, kde vzniklo 13 tzv. EV ready lamp. Těch by během dvou let mělo ve dvanácti vybraných lokalitách přibýt více než čtyři sta. Vyšší desítky ještě letos, zbytek v příštím roce. Rozjíždí se tak ostrá fáze společného projektu, na jehož konci by mohlo být až několik tisíc EV ready lamp.

„E-mobilita přichází do Prahy. Zatím pomalu, nenápadně, ale docela jistě. Podle odhadů víme, že by v roce 2030 mělo být v republice zhruba 500 až 700 tisíc elektromobilů. Dá se předpokládat, že nejméně pětina z nich bude jezdit v Praze. Protože vybudování dostatečné sítě dobíjecích míst nebude otázkou roku ani dvou, už loni jsme začali s budováním nabíjecí infrastruktury a využíváme k tomu potenciál veřejného osvětlení,“ vysvětlil důvody projektu radní HMP Jan Chabr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Tropická sobota v zahradě Strakovy akademie

19:34 Úřad vlády: Tropická sobota v zahradě Strakovy akademie

V sobotu 20. června se v zahradě Strakovy akademie uskutečnila akce s názvem Práce, péče a rodina ve…