TITUS vyhrál díky kvalitě

05.10.2015 13:53

Armáda ČR bude mít poprvé od roku 1989 ve výzbroji obrněné vozidlo domácí výroby. Bude jím šestikolový TITUS vyráběný kopřivnickou automobilkou TATRA TRUCKS. Jedná se o nejmodernější vozidlo ve své kategorii, které je výjimečné řiditelnou přední i zadní nápravou.

TITUS vyhrál díky kvalitě
Foto: Tatra Trucks
Popisek: Šestikolový obrněný TITUS.
reklama

Díky tomu se dokáže otočit přes své úctyhodné rozměry na 13 metrech, což je parametr srovnatelný s některými osobními vozy. TITUS se tak hodí nejen pro nasazení v těžkém terénu, ve kterém tatrovácký podvozek exceluje, ale i v městské zástavbě.

TITUS je první český obrněnec od roku 1989, které bude zařazené do výzbroje Armády ČR a dostává se do procesu sériové výroby. Armádou ČR byl vybrán díky tomu, že byl z hlediska technických parametrů nejlepší z porovnávaných typů.

Technické parametry řadí TITUS mezi nejmodernější vozidla ve své kategorii. Do jeho vývoje automobilka TATRA TRUCKS investovala desítky milionů korun i přesto, že procházela náročným obdobím restrukturalizace. Na vývoji má významný podíl francouzská zbrojovka Nexter a právě díky tomuto spojení domácího výrobce s partnerem západního obranného průmyslu se vozidlo dostalo na úroveň toho nejlepšího, co aktuálně trh nabízí a má i exportní potenciál.

Kopřivnická automobilka Tatra se na výrobu šestikolového obrněného vozidla TITUS intenzivně připravuje a investuje desítky miliónů do oprav dvou hal a instalace nových strojů ve svém kopřivnickém areálu. Na spuštění výroby počítá s náborem nejméně 50 nových zaměstnanců, především inženýrů a kvalifikovaných dělníků.  Bude se jednat o konstrukčně náročnou výrobu. Do moderního obrněnce se instaluje velké množství různých průzkumných, komunikačních i zbraňových systémů, což znamená vysoké nároky na kvalifikaci inženýrů i dělníků, kteří se zapracovávají několik let. Rekonstrukce hal a uvedení nových výrobních kapacit do provozu se plánuje do konce roku 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Lhůty pro uchovávání dat by se měly pro různé subjekty stanovovat individuálně

7:34 ÚOOÚ: Lhůty pro uchovávání dat by se měly pro různé subjekty stanovovat individuálně

Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil vyjádření k posledním rozsudkům Soudního dvora Evropské Un…