TPCA: Novým viceprezidentem se stal Javier Varela

08.07.2014 21:39

Javier Varela se stal novým výkonným viceprezidentem kolínské automobilky TPCA Toyota Peugeot Citroën. Nahradí Patrice Le Guyadera, který opouští TPCA po třech letech. Jedním z úkolů nového viceprezidenta bude příprava rozjezdu třetí směny letos v říjnu a s tím spojený nábor stovek nových zaměstnanců.

TPCA: Novým viceprezidentem se stal Javier Varela
Foto: red
Popisek: Automobilka TPCA
reklama

Javier Varela přichází do TPCA z Francie, kde vedl dva závody PSA Peugeot Citroën v Sochaux a Herimoncourt. „Jsem opravdu nadšený, že se mohu připojit k týmu TPCA. Tato společnost je velmi dynamický a respektovaný hráč na poli evropského automobilového průmyslu s velmi dobrými výsledky. Osobně chci pomoci TPCA být ještě výkonnějším závodem,” říká Varela.

Patrice Le Guyader se vrací do Francie. Bude řídit závod SEVELNORD a továrnu na výrobu převodovek ve Valenciennes na severu Francie. “Musím říci, že Česká republika se stala opravdu mým druhým domovem. Chtěl bych poděkovat zejména kolegům v TPCA za spolupráci a přátelskou atmosféru, která nám pomohla překonat náročnou přípravu továrny na spuštění výroby nových modelů,” řekl Le Guyader.

Javier Varela pracuje ve společnosti PSA Peugeot Citroën již 25 let. Nastoupil v roce 1989 do továrny ve Vigo ve Španělsku, což je největší závod PSA mimo Francii. Tam zastával různé pozice ve výrobě, logistice a strategii.

Mezinárodní zkušenosti získává již od roku 2003. Javier Varela se podílel na stanovování strategie výroby všech závodů skupiny PSA Peugeot Citroën. V roce 2007 byl jmenován výrobním ředitelem v Argentině a později, v roce 2010, se stal prezidentem a generálním ředitelem PSA Peugeot Citroën v této jihoamerické zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

22:11 Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

Ombudsman Stanislav Křeček se stále častěji setkává s problémem, který je obvykle spojen s činností …