TPCArt zve: výstava JSME TU! a Graffiti jam aneb Umění ve spreji

05.09.2013 18:35

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën, ve spolupráci s městem Kolín a GASK - Galerií Středočeského kraje, zve u příležitosti mezinárodního festivalu moderního umění TPCArt aneb Kolín galerií všechny příznivce současné tvorby na jedinečnou výstavu mladých regionálních umělců.

TPCArt zve: výstava JSME TU! a Graffiti jam aneb Umění ve spreji
Foto: red
Popisek: Automobilka TPCA
reklama

Vernisáž dvaceti nejnadanějších se otevře již tento pátek 6. září v 19 hodin v GASK v Kutné Hoře a potrvá až do soboty 12. října. Víkendová pozvánka platí i pro sobotu 7. září, kdy v pravé poledne zažijí návštěvníci Graffiti jamu rozjasnění betonového boku kolínského nového mostu. Navíc se do procesu jeho zkrášlení mohou aktivně zapojit.

První zářijový víkend přinese všem generacím, od těch školou povinných až po starší příznivce současného umění, netradiční často až provokující tvorbu začínajících umělců. Dvě desítky tvůrců, patnáct mužů a pět žen, představí v rámci společné výstavy, která nese název JSME TU!, svá díla. Nebudou chybět jedinečné malby, kresby, fotografie, ale i instalace či grafický design.

TPCArt aneb Kolín galerií dále láká návštěvníky na Graffiti jam aneb Umění ve spreji. Ti, kteří chtějí spojit své síly s profesionály a společnými silami rozjasnit kolínský nový most, mají jedinečnou šanci první zářijovou sobotu. Čeká na ně téměř pět set metrů čtverečních plochy. Stačí dorazit do ulice Mnichovická. Speciální spreje bude možné zakoupit za zvýhodněnou cenu přímo na místě.

Mezinárodní festival moderního umění TPCArt aneb Kolín galerií se stane jedinečným místem pro setkávání kultur různých národů a místem zábavy, kde si generace od těch nejmenších až po ty nejstarší najde řadu vyžití v bohatém doprovodném programu. Vyvrcholením bude odhalení čtyř soch vytvořených z materiálu běžně používaného na výrobu vozů Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1. Sochy představí jejich tvůrci v sobotu 14. září v kolínském parku nad Ztracenou uličkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

11:28 ČEZ: Jizerská 50 - viděna Šesti (osobnostmi české fotografie)

Nejen klienti Skupiny ČEZ, kteří zavítají do Zákaznického centra v Plzni, ale i všichni vyznavači bí…