TSK žádá téměř 687 milionů korun od státu na projekty pro rok 2016

19.06.2015 18:49

Celkem 686,7 milionů korun žádá Technická správa komunikací (TSK) od Státního fondu dopravního infrastruktury (SFDI) na realizaci projektů v roce 2016. Z této částky již bylo celkem 159 milionů korun garantováno pro potřeby pravidelné údržby a opravu Nuselského mostu. Prostředky budou TSK poskytnuty prostřednictvím rozpočtu Hlavního města Prahy.

TSK žádá téměř 687 milionů korun od státu na projekty pro rok 2016
Foto: tsk-praha.cz
Popisek: Technická správa komunikací
reklama

„Jedná se o finanční prostředky na projekty, které jsou projekčně připravené a ve stavu rozestavěnosti, to znamená i s podepsanými smluvními závazky. Ve všech případech jde o akce, které jsou vzhledem ke špatnému technickému stavu a důležitosti pražské i tranzitní dopravy prioritní,“ uvedl náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Finanční prostředky, o které TSK žádá, poslouží například na opravy a údržbu silnic I. třídy, sanaci Nuselského mostu, stavební úpravy Jižní i Štěrboholské spojky, výstavbu protihlukových bariér v ulicích Cínovecká a 5. května a další akce.

„Pevně věřím, že obdržíme finanční prostředky v požadované výši. Ve všech uvedených případech se totiž jedná o investice, které nemůže táhnout ze svého rozpočtu Praha sama a měl by se na nich prostřednictví SFDI podílet i stát,“ vysvětlil Dolínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky

9:02 Nadace ČEZ: Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky

Už žádné přebíhání přes nebezpečnou silnici! Rodiče kluků a holek z okolních vesnic, kteří čekají na…