Technologická agentura a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech

16.06.2018 20:21 | Zprávy

Generální ředitelka agentury CzechInvest Silvana Jirotková a předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko podepsali veřejnoprávní smlouvu o spolupráci obou agentur ve vybraných regionech ČR. Cílem kooperace je synergický rozvoj podpůrných aktivit a poskytování snadno dosažitelného a efektivního poradenství.

Technologická agentura a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Podpis s mlouvy mezi agenturami představuje završení aktivní spolupráce směřující k nastavení jednotného kontaktního místa pro networking efektivní a úsporné spolupráce v regionech, kdy na jednom místě získají podnikatelé i další instituce jako například výzkumné o rganizace možnost konzultací o podpoře rozvoje jejich aktivit. Zamýšleným efektem spolupráce obou agentur je zejména zvýšení a zefektivnění výzkumné a vývojové spolupráce ve všech krajích a to v aktivitách, které vedou k novým unikátním produktům s vysokou přidanou hodnotou a zvyšují konkurenceschopnost podniků působících v regionech.

V průběhu roku 2018 postupně vzniknou v krajích regionální kontaktní místa TA ČR, ve kterých budou zástupci obou agentur k dispozici ve škerým zájemcům. Zároveň jsou v regionálních kancelářích agentury CzechInvest poskytovány konzultace ohledně proexportních služeb a gentury CzechTrade a také další podpůrné aktivity.

Regiony České republiky vytváří ekosystémy s podnikatelskými subjekty s vysokým inovačním potenciálem. Cílem každého takového ekosystému je posilovat inovační rozvoj daného regionu a tím i jeho konkurenceschopnost. Tomu napomáhají státní či krajem zřízené instituce. „Technologická agentura ČR a CzechInvest rozvíjejí konzultační a poradenské činnosti v oblasti podpory aplikovaného výzkumu, inovací, podnikání a investic. Bude me tak poskytovat komplexní podporu podnikatelským subjektům v regionech na jednom místě. Těší mne i pozitivní odezva z krajů a těšíme se na užší spolupráci se všemi aktéry krajských inova čních ekosystémů,” dodal předseda TA ČR Petr Očko.

„Nabídka tzv. OneStopShop služeb našich regionálních kanceláří směrem k českým podnikům se tak rozrůstá o podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje od TA ČR. Je to praktická ukázka toho, jak funguje nedávno ustanovený Tým Česko,“ uvedla generální ředitelka CzechInvest Silvana Jirotková.

Veškeré společné aktivity pak budou rovněž propojeny s dalšími činnostmi TA ČR jako například spolupráce na mapo vání inovačních kapacit Česka a nebo prohloubení spolupráce s regionálními inovačními centry. Rozvíjí se i spolupráce s dalšími institucemi, jako je například Českomoravská záruční a rozvojová banka, EGAP, Česká exportní banka či Česká rozvojová agentura, a to v rámci platformy tzv. Týmu Česko. Ten byl představen 31. května na společné konferenci všech institucí, nazvané Sdílená podpora podnikání, za účasti a podpory ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy vypraví parní vlak do Hodonína, před sto lety město navštívil T. G. Masaryk

7:23 České dráhy vypraví parní vlak do Hodonína, před sto lety město navštívil T. G. Masaryk

Město Hodonín si letos v červnu připomíná 100. výročí návštěvy nejvýznamnějšího rodáka a prvního Čes…