Technologická agentura a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech

16.06.2018 20:21

Generální ředitelka agentury CzechInvest Silvana Jirotková a předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko podepsali veřejnoprávní smlouvu o spolupráci obou agentur ve vybraných regionech ČR. Cílem kooperace je synergický rozvoj podpůrných aktivit a poskytování snadno dosažitelného a efektivního poradenství.

Technologická agentura a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Podpis s mlouvy mezi agenturami představuje završení aktivní spolupráce směřující k nastavení jednotného kontaktního místa pro networking efektivní a úsporné spolupráce v regionech, kdy na jednom místě získají podnikatelé i další instituce jako například výzkumné o rganizace možnost konzultací o podpoře rozvoje jejich aktivit. Zamýšleným efektem spolupráce obou agentur je zejména zvýšení a zefektivnění výzkumné a vývojové spolupráce ve všech krajích a to v aktivitách, které vedou k novým unikátním produktům s vysokou přidanou hodnotou a zvyšují konkurenceschopnost podniků působících v regionech.

V průběhu roku 2018 postupně vzniknou v krajích regionální kontaktní místa TA ČR, ve kterých budou zástupci obou agentur k dispozici ve škerým zájemcům. Zároveň jsou v regionálních kancelářích agentury CzechInvest poskytovány konzultace ohledně proexportních služeb a gentury CzechTrade a také další podpůrné aktivity.

Regiony České republiky vytváří ekosystémy s podnikatelskými subjekty s vysokým inovačním potenciálem. Cílem každého takového ekosystému je posilovat inovační rozvoj daného regionu a tím i jeho konkurenceschopnost. Tomu napomáhají státní či krajem zřízené instituce. „Technologická agentura ČR a CzechInvest rozvíjejí konzultační a poradenské činnosti v oblasti podpory aplikovaného výzkumu, inovací, podnikání a investic. Bude me tak poskytovat komplexní podporu podnikatelským subjektům v regionech na jednom místě. Těší mne i pozitivní odezva z krajů a těšíme se na užší spolupráci se všemi aktéry krajských inova čních ekosystémů,” dodal předseda TA ČR Petr Očko.

„Nabídka tzv. OneStopShop služeb našich regionálních kanceláří směrem k českým podnikům se tak rozrůstá o podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje od TA ČR. Je to praktická ukázka toho, jak funguje nedávno ustanovený Tým Česko,“ uvedla generální ředitelka CzechInvest Silvana Jirotková.

Veškeré společné aktivity pak budou rovněž propojeny s dalšími činnostmi TA ČR jako například spolupráce na mapo vání inovačních kapacit Česka a nebo prohloubení spolupráce s regionálními inovačními centry. Rozvíjí se i spolupráce s dalšími institucemi, jako je například Českomoravská záruční a rozvojová banka, EGAP, Česká exportní banka či Česká rozvojová agentura, a to v rámci platformy tzv. Týmu Česko. Ten byl představen 31. května na společné konferenci všech institucí, nazvané Sdílená podpora podnikání, za účasti a podpory ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Téměř třetinu studentů ICT oborů tvoří cizinci

14:21 Český statistický úřad: Téměř třetinu studentů ICT oborů tvoří cizinci

V roce 2021 studovalo ICT obory na vysokých školách v Česku 22,4 tisíc osob, které tvořily 7,4 % vše…