Technologická agentura a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech

16.06.2018 20:21

Generální ředitelka agentury CzechInvest Silvana Jirotková a předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko podepsali veřejnoprávní smlouvu o spolupráci obou agentur ve vybraných regionech ČR. Cílem kooperace je synergický rozvoj podpůrných aktivit a poskytování snadno dosažitelného a efektivního poradenství.

Technologická agentura a CzechInvest společně podpoří inovační potenciál v regionech
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Podpis s mlouvy mezi agenturami představuje završení aktivní spolupráce směřující k nastavení jednotného kontaktního místa pro networking efektivní a úsporné spolupráce v regionech, kdy na jednom místě získají podnikatelé i další instituce jako například výzkumné o rganizace možnost konzultací o podpoře rozvoje jejich aktivit. Zamýšleným efektem spolupráce obou agentur je zejména zvýšení a zefektivnění výzkumné a vývojové spolupráce ve všech krajích a to v aktivitách, které vedou k novým unikátním produktům s vysokou přidanou hodnotou a zvyšují konkurenceschopnost podniků působících v regionech.

V průběhu roku 2018 postupně vzniknou v krajích regionální kontaktní místa TA ČR, ve kterých budou zástupci obou agentur k dispozici ve škerým zájemcům. Zároveň jsou v regionálních kancelářích agentury CzechInvest poskytovány konzultace ohledně proexportních služeb a gentury CzechTrade a také další podpůrné aktivity.

Regiony České republiky vytváří ekosystémy s podnikatelskými subjekty s vysokým inovačním potenciálem. Cílem každého takového ekosystému je posilovat inovační rozvoj daného regionu a tím i jeho konkurenceschopnost. Tomu napomáhají státní či krajem zřízené instituce. „Technologická agentura ČR a CzechInvest rozvíjejí konzultační a poradenské činnosti v oblasti podpory aplikovaného výzkumu, inovací, podnikání a investic. Bude me tak poskytovat komplexní podporu podnikatelským subjektům v regionech na jednom místě. Těší mne i pozitivní odezva z krajů a těšíme se na užší spolupráci se všemi aktéry krajských inova čních ekosystémů,” dodal předseda TA ČR Petr Očko.

„Nabídka tzv. OneStopShop služeb našich regionálních kanceláří směrem k českým podnikům se tak rozrůstá o podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje od TA ČR. Je to praktická ukázka toho, jak funguje nedávno ustanovený Tým Česko,“ uvedla generální ředitelka CzechInvest Silvana Jirotková.

Veškeré společné aktivity pak budou rovněž propojeny s dalšími činnostmi TA ČR jako například spolupráce na mapo vání inovačních kapacit Česka a nebo prohloubení spolupráce s regionálními inovačními centry. Rozvíjí se i spolupráce s dalšími institucemi, jako je například Českomoravská záruční a rozvojová banka, EGAP, Česká exportní banka či Česká rozvojová agentura, a to v rámci platformy tzv. Týmu Česko. Ten byl představen 31. května na společné konferenci všech institucí, nazvané Sdílená podpora podnikání, za účasti a podpory ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

11:27 Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

V pátek 26. května 2023 se uskutečnilo ve Strakově akademii další z pravidelných zasedání Rady pro v…