Temelín za tmy si prohlédly dvě stovky lidí

11.12.2018 21:13

Nasvícený zámeček Vysoký Hrádek, rozzářený vánoční stromek a vůně vánočního punče čekaly na návštěvníky Jaderné elektrárny Temelín. ČEZ na druhý adventní víkend připravil pro veřejnost noční prohlídky areálu největší české elektrárny. A kapacita byla plná. Za brány jihočeské elektrárny se podívalo přesně 195 lidí.

Temelín za tmy si prohlédly dvě stovky lidí
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Netradičně za tmy si jihočeskou elektrárnu mohli návštěvníci užít při projížďce kolem chladicích věží, skladu použitého paliva nebo výrobních bloků. Vstupu do autobusu předcházela kontrola. Ochrana ověřovala totožnost a prováděla kontrolu pomocí detektoru kovů.

Z Českých Budějovic do Temelína dorazil Jindřich Kopta. V Infocentru už v minulosti byl, teď se ale poprvé dostal přímo do areálu elektrárny. „Paní průvodkyně nám poskytla naprosto vyčerpávající výklad, a to jak v kinosále, tak i cestou v autobuse. Temelínská elektrárna je monument, mohlo by se jí říkat Golem. Rád bych si někdy zopakoval prohlídku za světla a pěšky.“

Až z Hranic na Moravě přijel Zdeněk Radim. „O prohlídce jsem se dozvěděl náhodou od svého známého a rád jsem tuto možnost využil. Jsem určitě spokojený. Trochu mě mrzelo, že se nedalo vystoupit z autobusu, ale to je pochopitelné. Nejvíc mě překvapilo to, jak jsou chladicí věže vysoké, když jste přímo u nich.“

Od začátku roku navštívilo Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín přes 44 tisíc lidí. Zámeček Vysoký Hrádek, který poskytuje infocentru zázemí od roku 1997, již několik let patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek jižních Čech.

Před týdnem v Temelíně rozsvítili nejvyšší český vánoční stromek. Pomocí dvou výkonných projektorů ho promítali na chladicí věž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Nejlidnatější je Středočeský kraj

18:47 Český statistický úřad: Nejlidnatější je Středočeský kraj

Za posledních deset let se počet obyvatel zvýšil v polovině krajů, v roce 2018 byl největší přírůste…