Téměř 11 tisíc dětí v Pardubickém kraji se účastnilo regionálních olympiád

17.09.2019 15:21

Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje.

Téměř 11 tisíc dětí v Pardubickém kraji se účastnilo regionálních olympiád
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Slavnostní udělování Pohárů hejtmana Martina Netolického
reklama

Její minulý ročník v sále Jana Kašpara v pondělí vyhodnotili představitelé České unie sportu, Pardubického kraje a starostů pozvaných měst. Oceněny byly také školní týmy prvních stupňů základních škol, které se uspěly v Atletickém čtyřboji. Vítězné třídy převzaly Poháry hejtmana Martina Netolického.

„Obecně se má za to, že děti pouze sedí u počítačů a málo sportují. Právě proto Pardubický kraj vydává ze svého rozpočtu ročně čtvrt milionu korun na tyto aktivity,“ říká radní pro cestovní ruch, sport a volný čas René Živný a pokračuje: „Mám radost, že se i díky tomu mohlo v kraji zapojit 3,5 tisíce malých dětí do Atletického čtyřboje, který je takovým základem pro další sporty a téměř 11 tisíc žáků do regionálních olympiád. V krajském kole soutěžilo na 11 stovek startujících, nejpočetněji byly zastoupeny florbal, středoškolská atletika, basketbal, volejbal, přespolní běh a hokejbal. Ti nejlepší bojovali i v republikovém kole a například atletické družstvo z Gymnázia Mozartova v Pardubicích se probojovalo na soutěž do Francie.“

Nejvíce dětí z kraje sportuje v okrese Pardubice, na druhém místě jsou Svitavy, na třetím Ústí nad Orlicí a na čtvrtém okres Chrudim. Ze středních škol si v Krajské olympiádě nejlépe vedly Gymnázium Dašická před Gymnáziem Mozartova a VSŠ a VOŠ Moravská Třebová. Ze základních škol se nejvíc dařilo ZŠ U Stadionu v Chrudimi, ZŠ Polabiny 3 v Pardubicích a ZŠ Masarykova v Poličce.

V Atletickém čtyřboji vytvořili nejvíce rekordů žáci ZŠ Benešovo náměstí v Pardubicích, ZŠ Zámecká v Litomyšl, ZŠ Javornického ve Vysokém Mýtě a ZŠ v Brněnci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Inspektoři z odhalili nelegální prodejce potravin na sociálních sítích

22:57 Státní veterinární správa: Inspektoři z odhalili nelegální prodejce potravin na sociálních sítích

Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS) z Libereckého kraje odhalili dva nelegální…