Téměř 53 miliony zaplatila loni ZP MV ČR za pět nejnákladnějších klientů

12.05.2018 9:46 | Zprávy

Celkem 52,6 milionu korun zaplatila loni druhá největší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) za léčbu pěti svých klientů, kteří trpí chorobami, jež se řadí mezi nejnákladnější.

Téměř 53 miliony zaplatila loni ZP MV ČR za pět nejnákladnějších klientů
Foto: ZP MV ČR
Popisek: ZP MV ČR

Čtyřem z uvedených pěti pacientů byl hrazen lék na základě § 16 zákona o veřejném zdravotním pojištění, tedy takový lék, který není v ČR schválen k úhradě z veřejného zdravotního pojištění. Přes 90 % veškerých nákladů na léčbu těchto pacientů si vyžádaly právě náklady na léky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Neměl snad pravdu?

Pane poslanče, můžete mi sdělit, v čem neměl pan Okamura ve svém projevu pravdu? To chceme stále zavírat oči před realitou? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NKÚ: Výsledky výzkumu v dopravě, na který šly téměř dvě miliardy, se nepromítají do praxe

22:11 NKÚ: Výsledky výzkumu v dopravě, na který šly téměř dvě miliardy, se nepromítají do praxe

Téměř dvě miliardy korun byly vyčleněny ve státním rozpočtu na program DOPRAVA 2020+, který má za úk…