Tisková zpráva: Prokop Holoubek z Midi Lidi složil hudbu pro film Mlsné medvědí příběhy

04.08.2020 14:16

„Když se sejdou medvědi u jednoho stolu, nevadí, že nejedí, hlavně, že jsou spolu….“ Film Mlsné medvědí příběhy o veselém dobrodružství dvou věčně hladových chlupáčů a jejich kamarádů má zbrusu novou písničku Medvědí sraz z dílny Prokopa Holoubka z kapely Midi Lidi. Ten je zároveň i autorem hudby k celému filmu.

Tisková zpráva: Prokop Holoubek z Midi Lidi složil hudbu pro film Mlsné medvědí příběhy
Foto: Bionaut
Popisek: Pohádka Mlsné medvědí příběhy

Mlsné medvědí příběhy vstoupí do distribuce v novém termínu 10. září, v exkluzivní předpremiéře budou uvedeny 8. září na Zlín Film Festivalu. V povídkovém dobrodružství režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové určeném nejen nejmenším divákům se na plátnech kin objeví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška. Hlasy jim propůjčili David Novotný a Lukáš Příkazký.

Ukázka s písničkou ZDE.

Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi si skládání hudby pro nejmenší diváky vyloženě užíval. „V posledních letech ode mě kapela dostávala občas mírně infantilní nápady, které končily v šuplíku obrazně nazvaném ‚hudba do večerníčků‘. Když pak přišla nabídka od režisérek Mlsných medvědích příběhů, krásně se to sešlo,“ říká hudebník Prokop Holoubek. Holoubkovým cílem bylo, aby hudba zněla zároveň elektronicky a „přírodně“, protože Mlsné medvědí příběhy se odehrávají v lese. Autorem vtipného textu, který s hudbou rytmicky koresponduje, je jeden ze scenáristů filmu Tomáš Končinský.

Jeden je velký a druhý je mrňousek. A oba mají stále hlad. Nedvěd a Miška vaří v Mlsných medvědích příbězích nejrůznější dobroty, sbírají houby, slaví Vánoce v létě, protože je každý rok kvůli zimnímu spánku prospí, dokážou, že se umí nejen pohádat, ale i usmířit a chystají také velkou medvědí hostinu pro kamarády z celého světa. Středometrážní film Mlsné medvědí příběhy ocení především nejmenší diváci, ale bavit se budou i jejich starší sourozenci a rodiče. Snímek vznikl volně na motivy knížek Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Taková medvědí rodinka, výtvarníkem filmu je Filip Pošivač. V dalších rolích zazní hlasy Jana Vondráčka nebo Pavly Tomicové.

Povídkový film Mlsné medvědí příběhy navazuje na loňské podzimní pásmo Hurá na pohádky a je zároveň pozvánkou na připravovaný šestadvacetidílný večerníček Mlsné medvědí příběhy, který Česká televize uvede v roce 2021. Producentkou Mlsných medvědí příběhů je Bára Příkaská ze společnosti Bionaut. Koproducentem je Česká televize – kreativní producentka Barbara Johnsonová a irské animační studio Treehouse Republic. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie a evropský program Kreativní Evropa MEDIA. Do kin ho uvede společnost Aerofilms. Více ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Přidělování bytů - obvinění 6 osob

22:04 Policie ČR: Přidělování bytů - obvinění 6 osob

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…