Trestní stíhání bývalé mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové bylo zastaveno

06.05.2014 14:43

Státní zástupce zastavil trestní stíhání bývalé mluvčí Středočeského kraje Mgr. Berill Maschekové obviněné z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku v souvislosti se zakázkou na webové stránky pro mladé Středočechy. V usnesení uvádí, že se má klientka nejen nedopustila žádného trestného činu, ale také z něj vyplývá, že předmětná zakázka byla v souladu se zákonem.

Trestní stíhání bývalé mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové bylo zastaveno
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

V úterý 22. dubna 2014 vydal státní zástupce Obvodního SZ pro Prahu 5 rozhodnutí ve věci mé klientky Mgr. Berill Maschekové, která byla počátkem tohoto roku obviněna ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Tohoto činu se měla dopustit při realizaci veřejné zakázky malého rozsahu v rámci projektu „Komunikační kanál pro mladé Středočechy“, kdy měla způsobit škodu ve výši přesahující 1,7 mil. Kč Krajskému úřadu Středočeského kraje, kde v letech 2009-2012 působila jako vedoucí Odboru styku s médii a veřejností.

Státní zástupce celý případ podrobně prozkoumal a na základě množství listinných důkazů a série policejních výslechů uvedl, že obviněná Berill Mascheková postupovala ve věci kladené jí za vinu v souladu se zákonem i s interními směrnicemi krajského úřadu. V usnesení ze dne 22. 4. 2014 proto konstatoval, že obviněná žádný trestný čin nespáchala a trestní stíhání její osoby zastavil.

„Ráda bych poděkovala státnímu zastupitelství i vyšetřujícím orgánům Policie ČR za kvalitní práci, kterou na tomto případu odvedli. Velmi oceňuji skutečnost, že se nenechali strhnout lacinou snahou o mediální propojení vyšetřování mé osoby s kauzou bývalého hejtmana Středočeského kraje. Vážím si jejich profesionálního přístupu,“ uvedla k rozhodnutí státního zástupce Berill Mascheková.

Proti rozhodnutí obvodního státního zástupce bylo možné podat stížnost ze strany Krajského úřadu Středočeského kraje, který však této možnosti nevyužil. Rozhodnutí je proto konečné.

JUDr. Karolina Zelenková
advokátka obviněné Mgr. Berill Maschekové

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Celková spotřeba potravin loni vzrostla

15:16 Český statistický úřad: Celková spotřeba potravin loni vzrostla

V roce 2020 připadlo na jednoho obyvatele v průměru více masa, mléka a mléčných výrobků, ovoce, zel…