Trikolóra už funguje ve všech jihočeských oblastech

19.06.2019 14:21

Nové politické hnutí Trikolóra, které minulý týden založil Václav Klaus mladší, se už začíná formovat ve všech oblastech jižních Čech a startují se jednotlivá města i obce. Ve středu (19. 6.) byli oficiálně ustanoveni koordinátoři, kteří mají na starosti první kroky ke vzniku struktur hnutí a péči o nové registrované příznivce po celých jižních Čechách.

Trikolóra už funguje ve všech jihočeských oblastech
Foto: Repro idnes TV
Popisek: Václav Klaus mladší na tiskové konferenci hnutí Trikolóra

Hlavním koordinátorem Trikolóry v Jihočeském kraji je Jiří Mánek, dřívější ředitel Národního parku Šumava. Ten vybral a spolu s vedením Trikolóry ustanovil koordinátory pro konkrétní jihočeské oblasti takto:

Českobudějovicko - Dalibor Uhlíř (podnikatel - síť obchodů s náhradními díly pro automobily)
Českokrumlovsko - Jan Sommer (živnostník - fotograf)
Jindřichohradecko - Milena Čechová (zubní lékařka)
Písecko - Jiří Černý  (podnikatel - síť obchodů s oblečením)
Prachaticko - Luděk Chrt  (dříve dlouholetý pracovník Policie ČR a kriminalista s hodností plukovníka, dnes podnikatel - penzion, cukrárna)
Strakonicko - Karel Reindl (podnikatel - provozovatel benzínové stanice ve Strakonicích)
Táborsko - Simona Žirovnická  (manažerka, dříve také asistentka poslance a europoslance)

„Jsem rád, že mě Jirka Mánek s tímto projektem oslovil, protože se u mě na pumpě schází plno lidí, kteří dlouhodobě fandí Václavovi Klausovi a celé měsíce tu diskutujeme jeho šance. Teď mu můžu sám pomoci a proto mě tahle práce ve Strakonicích a okolí ohromě baví“, řekl Karel Reindl ze Strakonic.

 „Máme v jižních Čechách téměř 300 oficiálně registrovaných příznivců a další stovku, kteří se hlásí individuálně. Naším úkolem je nyní postavit stabilní stranickou strukturu a ustanovit další koordinátory, kteří budou odpovídat za vznik buněk v jednotlivých městech a obcích,“ řekl Jiří Mánek, krajský koordinátor Trikolóry v jižních Čechách.

K Trikolóře se na jihu Čech aktivně hlásí pestrá škála lidí, odborníků v politice i v různých oborech, ale i zapálených občanů a příznivců. Všichni mají otevřené dveře k tomu, aby pomohli prosazovat hodnoty hnutí, nicméně leadery si ze zájemců až do příštích parlamentních voleb budou představitelé hnutí vybírat sami.  Rozhodovat budou zkušenosti a nasazení.

Velký zájem o členství v hnutí z řad občanů potvrzuje také budějovická Ivana Kerlesová z přípravného výboru Trikolóry. „Denně se na mne obracejí desítky lidí, kteří projevují sounáležitost a drží palce v našem působení. Máme transparentní příznivce, ale i ty, kteří zatím chtějí zůstat v anonymitě, protože jsou například již členy jiné politické strany,“ doplnila Kerlesová.

„Aktivita Trikolóry v jižních Čechách patří k té příkladné. Nejen, že se zde nasbíralo jedno z největšího množství podpisů pro vznik našeho hnutí, ale i vznik budoucích organizačních struktur zde běží velmi dobře. Jižní Čechy a speciálně Šumavu mám rád a těším se na setkání se všemi podporovateli v rámci podzimních cest po regionech, které v současnosti připravujeme," uzavřel Václav Klaus mladší, zakladatel a předseda strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Centrum pro regionální rozvoj: Barokní perlu Vysočiny čeká rekonstrukce

8:24 Centrum pro regionální rozvoj: Barokní perlu Vysočiny čeká rekonstrukce

Nový díl pořadu Výleťák vám představí kostel sv. Markéty v Jaroměřicích, který je barokní perlou Vys…