Třistaleté výročí slaví NTK i nabídkou bezplatné prohlídky knihovny pro veřejnost

12.03.2018 11:15

Národní technická knihovna (NTK) nabízí po celý rok 2018 mimořádné a bezplatné exkurze po nejmoder-nější a největší technické knihovně v České republice. Prohlídky určené široké veřejnosti jsou součástí oslav 300. výročí od založení knižního fondu NTK.

Třistaleté výročí slaví NTK i nabídkou bezplatné prohlídky knihovny pro veřejnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Národní technická knihovna
reklama

Komentované exkurze svého sídla v Praze Dejvicích nabízí NTK běžně zdarma jen studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol a dále pracovníkům výzkumných a vývojových pracovišť, knihoven a informačních center. V ostatních případech je prohlídka zpoplatněna.  „V letošním roce ale chceme to nejlepší z NTK ukázat bezplatně všem zájemcům a připomenout tak, že sloužíme jako zdroj technických informací již po tři staletí,“ uvedl tiskový mluvčí NTK Pavel Hortig.

Během exkurze se návštěvníci seznámí s historií a nabízenými službami NTK. Prohlédnou si architekturu nové budovy a dozvědí se mnoho zajímavostí. Uvidí například věrnou kopii dekretu z roku 1717, kterým zemské stavy jmenovaly Ch. J.  Willenberga prvním stavovským profesorem inženýrství, a položily tak zá-klady dnešní ČVUT i NTK. Architektonicky oceňovanou knihovnu si projdou od přízemí po nejvyšší patro.

Hodinová exkurze proběhne vždy třetí pátek v měsíci. Prohlídka startuje v 10 hodin a sraz zájemců bude před recepcí u vchodu NTK3. Maximální počet účastníků je 15 osob. Předem si ale musí své místo zarezer-vovat prostřednictvím webového formuláře.

O NTK

Národní technická knihovna je největší a zároveň nejstarší knihovna technické literatury v České republice. V moderní budově v centru Kampusu Dejvice nabízí klíčové informační zdroje, kvalitní služby a velkorysý prostor pro studium a týmovou práci. Funguje také jako společenské centrum s galerií, kavárnou a konferenčním sálem. Více informací na www.techlib.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Kterou střední školu si vybrat? Festival vzdělávání je nově online

16:09 Jihomoravský kraj: Kterou střední školu si vybrat? Festival vzdělávání je nově online

Místo do prezentačních stánků škol se žáci devátých ročníků základních škol vydají na internet. Každ…