Trutnovský Siemens slaví 20 let: pořádá den otevřených dveří a otevírá novou halu

17. 5. 2013 18:50

Trutnovský závod společnosti Siemens na výrobu nízkonapěťové spínací techniky slaví 20 let od zahájení výroby a v sobotu 18. května 2013 pořádá od 10:00 hodin den otevřených dveří pro veřejnost.

Trutnovský Siemens slaví 20 let: pořádá den otevřených dveří a otevírá novou halu
Foto: red
Popisek: Siemens
reklama

 

Součástí oslav je i otevření zcela nové výrobní haly za účasti královéhradeckého hejtmana Lubomíra France, starosty města Trutnov Ivana Adamce a dalších osobnostní s veřejného i soukromého sektoru. Pro děti i dospělé je připraven bohatý zábavní program, který vyvrcholí v 15:00 koncertem skupiny Plavci.
 
Trutnovský závod Siemens zažívá velmi dobré období. Díky zvýšenému objemu výroby a plánovanému rozšíření produktového portfolia otevírá novou výrobní halu o rozloze 7422 m2.
 
„Nová hala nám umožní přesunout doposud odloučená pracoviště v Trutnově Poříčí a ve Vrchlabí do hlavního sídla závodu ve Volanovské ulici. Po konsolidaci výroby a rekonstrukci původní haly počítáme v příštím roce se zavedením nových výrobních programů spínacích a signalizačních prvků,“ řekl ředitel trutnovského závodu Eduard Tannhäuser a dodal: „Dle vývoje zakázkové náplně je v příštím roce reálné otevření dalších zhruba tří desítek pracovních míst.“
 
„Siemens je jedním z klíčových zaměstnavatelů v našem regionu a já jsem rád, že se firmě daří růst i v současné nelehké hospodářské situaci. Pomáhá nám udržet dostatečný počet kvalitních pracovních míst v našem regionu a současně rozvíjet jeho průmyslovou tradici,“ řekl starosta města Ivan Adamec.
 
Trutnovský závod na výrobu nízkonapěťové spínací techniky byl založen v roce 1993 a je součástí skupiny Siemens Česká republika. V současné době zaměstnává 547 zaměstnanců. Produkty vyráběné v závodě jsou součástí jisticích a spínacích systémů pro průmyslové závody po celém světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Rada vlády schválila opatření k řešení urgentních výzev ve výzkumu

18:47 Úřad vlády: Rada vlády schválila opatření k řešení urgentních výzev ve výzkumu

Vzhledem k okolnostem a opatřením přijatým Úřadem vlády ČR v souvislosti se situací kolem koronaviru…