Turistický spolek Lipenska: Akce otužilců na Lipensku "Covide, nezlob mě" se o týden posouvá

23. 2. 2021 19:38

Turistický spolek Lipenska: Akce otužilců na Lipensku "Covide, nezlob mě" se o týden posouvá
reklama

Pokus o český rekord v počtu otužilců na jednom místě se o jeden týden odsouvá. Akce má název „Covide nezlob mě“ a organizuje ji Turistický spolek Lipenska. Na deseti místech Lipna se najednou do vody ponoří otužilci z celých Čech. Její konání se ale kvůli epidemické situaci neuskuteční v sobotu 27. února, ale v sobotu 6. března.

Anketa

Je dobře, že Roman Prymula odešel ze všech veřejných funkcí a nechce se vracet?

hlasovalo: 10902 lidí

Důvodem je celorepublikově zvýšený počet onemocnění COVID -19 a nouzový stav, který  je v České republice stále vyhlášen. Posun termínu dnes doporučila ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Květoslava Kotrbová. "I když jsme na tom nyní s výskytem COVID-19 v jižních Čechách relativně dobře, nemůžeme za současného celorepublikového stavu akci doporučit ke konání. Možnosti konání jsme diskutovali i s odborníky z Ministerstva zdravotnictví, kteří rovněž doporučují akci odložit," uvedla Květoslava Kotrbová.

"Je vidět, že akce je nazvaná správně. Covid nás všechny zlobí již celý rok. Ochromil podnikání na Lipensku, protože zde jiný sektor pro obživu, než cestovní ruch, není. Vyřadil ubytovatele, znemožnil provozovat lanovky na sjezdovkách. Přesto k nám stále míří desítky tisíc návštěvníků. Respektujeme virus, ale jsme na něj připraveni, umíme zajistit taková pravidla, aby se při akcích pod širým nebem eliminovala rizika,“ říká Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska.

O událost je od jejího vyhlášení nebývalý zájem. Na sociální síti Facebook na samotnou akci reagovalo téměř 160.000 lidí z celé republiky. Organizátoři každý den odpovídají na desítky emailů, vyřizují podobně vysoké množství telefonátů. Důvodem zájmu je především popularita otužování u nás a také kvalitní propagace celé události.

Akce "Covide nezlob mě" se koná ve spolupráci se všemi obcemi z Lipenska a také Agenturou Dobrý den. V sobotu 6. března se mohou otužilci na Lipensko bezplatně svézt se společností České Dráhy a GW Train. Partnerem akce je také firma Batist Medical, český výrobce nanoroušek. Také Vodní záchranná služba ČČK a Český červený kříž. Akce má rovněž záštitu Českého olympijského výboru a je zařazena mezi akce "Česko
sportuje". Název akci propůjčil autor stolní hry „Covide nezlob mě, kterou sám vymyslel v době své nemoci a kovidové karantény.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky: Spravedlnost pro Chodžaly

17:01 Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky: Spravedlnost pro Chodžaly

V pátek 26. února se mladí Ázerbájdžánci žijící v Praze sešli u sídla Parlamentu České republiky k p…