Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku vydatně sněží

31.01.2020 22:01

Na Lipensku v posledních dnech nasněžilo 15 centimetrů a čerstvá sněhová pokrývka tak vybízí k zimním radovánkám. Také díky tomu se v této turisticky atraktivní oblasti na poslední chvíli před jarními prázdninami plní hotely, penziony a apartmány.

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku vydatně sněží
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo
reklama

„Volné kapacity souvisí s předchozím teplejším počasím a nedostatkem sněhu v místech, kde jsou na něj turisté a hlavně lyžaři zvyklí. Proto každý, kdo chce vyrazit na jarní prázdniny za sněhem na Lipensko, by si měl s rezervací pospíšit,“ říká Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj turistiky v regionu.

Ubytovací kapacity Lipenska v okolí Lipna a řeky Vltavy od Stožce až po Rožmberk, které patří k nejnavštěvovanějším lokalitám u nás, jsou aktuálně zaplněné asi ze tří čtvrtin. Nejlépe je na tom Lipno nad Vltavou, kde je umělým sněhem udržovaný sjezdový areál. Sjezdovat se dá na i menší, přesto vysněžené sjezdovce ve Frymburku. Běhat na lyžích je možné v okolí Frymburku a mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou, kde jsou běžecké stopy upravené rolbou. Bruslení na hladině je zatím oficiálně zapovězené, protože led ještě nedosahuje 100% bezpečné tloušťky 18 centimetrů.

Ideální podmínky hlásí provozovatelé Skiareálu Lipno. Nachystané jsou nejen sjezdovky, ale i lyžařská škola, půjčovny, ubytovatelé i restauratéři. „Díky přírodnímu sněhu a soustavnému zasněžování panují v současné době ideální podmínky k lyžování. Otevřeno je celkem 8 kilometrů sjezdovek, což je nejvíce na Šumavě,“ uvedl mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout.

Luxusní hotel Maxant ve Frymburku má první část „jarňáků“ obsazených zhruba ze tří čtvrtin. „Hotel Maxant je ideální také pro rodiny s dětmi. Rodinám je uzpůsobené vybavení hotelu i pokojů. Hlavním tahákem je samozřejmě hotelový bazén,“ uvedla majitelka hotelu Vladislava Semšová.

Okolo 70 procent obsazenosti hlásí i luxusní hotelový resort Relax v Dolní Vltavici. „Předpokládáme, že pokud sníh ještě napadne a udrží se, lidé ještě budou rezervovat. Protože teď celý den silně chumelí, očekáváme rychlé rezervace na poslední chvíli,“ uvedl ředitel hotelu Miroslav Magerstein.

Celkem 36 lůžek je k dispozici v hotelu Marlin v Nové Peci. Do poloviny března mají plno z 90 procent. Podle manažera hotelu Pavla Žíly lze předpokládat, že se kapacita naplní úplně. „Tradičně máme tyto týdny vyprodané. Letos to nebude jiné, je řada těch, kteří vyčkávají, ale přesto přijedou kvůli přírodě, i když počasí zatím nebylo úplně ideální,“ uvedl.

„Jarní prázdniny jsou u nás každoročně hodně obsazené. Letos je zájem o ubytování zatím o něco nižší, protože nebylo během zimy tolik sněhu, a tak spousta hostů čeká a objednává na poslední chvíli. Ale padá a to je dobrá předzvěst. Předpokládáme zhruba 90 procentní obsazenost,“ uvádí Dagmar Šubová, ředitelka hotelu České Žleby u Stožce. Lipensko se svojí atraktivní přírodou a unikátně velikou ledovou plochou je v zimních měsících jedním z největších lákadel v zemi. Lidé sem přijíždějí relaxovat ze všech koutů republiky, ale i ze zahraničí.

„Padá sníh. To je dobré. Dá se očekávat, že i síla ledu poroste a že ledová magistrála bude zase tak skvělá jako tomu bylo loni. To pak samozřejmě změní situaci a obsazenost lůžek se bude blížit ke 100%. Proto lidem doporučujeme vše bedlivě sledovat a pro jistotu si rezervovat poslední pokoje hned. I když pak jezero nezamrzne, je tu spoustu možností jak trávit čas. Ať již na Stezce korunami stromů nebo na rozhledně Vítkově hrádku odkud se dá pozorovat nejen Lipno, ale i Alpy. Milovníci historie si mohou zajít prohlédnout Vyšebrodský klášter nebo nasát atmosféru prastarého Rožmberku. Nudit se tu nemůže nikdo!“ uzavřel Jiří Mánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní knihovna je od dnešního dne uzavřena

19:38 Národní knihovna je od dnešního dne uzavřena

V souvislosti s nejaktuálnějšími vládními opatřeními bude Národní knihovna České republiky od 22. 10…