Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku vydatně sněží

31.01.2020 22:01 | Zprávy

Na Lipensku v posledních dnech nasněžilo 15 centimetrů a čerstvá sněhová pokrývka tak vybízí k zimním radovánkám. Také díky tomu se v této turisticky atraktivní oblasti na poslední chvíli před jarními prázdninami plní hotely, penziony a apartmány.

Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku vydatně sněží
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

„Volné kapacity souvisí s předchozím teplejším počasím a nedostatkem sněhu v místech, kde jsou na něj turisté a hlavně lyžaři zvyklí. Proto každý, kdo chce vyrazit na jarní prázdniny za sněhem na Lipensko, by si měl s rezervací pospíšit,“ říká Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj turistiky v regionu.

Ubytovací kapacity Lipenska v okolí Lipna a řeky Vltavy od Stožce až po Rožmberk, které patří k nejnavštěvovanějším lokalitám u nás, jsou aktuálně zaplněné asi ze tří čtvrtin. Nejlépe je na tom Lipno nad Vltavou, kde je umělým sněhem udržovaný sjezdový areál. Sjezdovat se dá na i menší, přesto vysněžené sjezdovce ve Frymburku. Běhat na lyžích je možné v okolí Frymburku a mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou, kde jsou běžecké stopy upravené rolbou. Bruslení na hladině je zatím oficiálně zapovězené, protože led ještě nedosahuje 100% bezpečné tloušťky 18 centimetrů.

Ideální podmínky hlásí provozovatelé Skiareálu Lipno. Nachystané jsou nejen sjezdovky, ale i lyžařská škola, půjčovny, ubytovatelé i restauratéři. „Díky přírodnímu sněhu a soustavnému zasněžování panují v současné době ideální podmínky k lyžování. Otevřeno je celkem 8 kilometrů sjezdovek, což je nejvíce na Šumavě,“ uvedl mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Olympiáda řemesel, technologií a služeb

22:08 Hospodářská komora: Olympiáda řemesel, technologií a služeb

Čtrnáct mladých profesionálů z ČR bojovalo na evropském šampionátu odborných dovedností EuroSkills 2…