Turistický spolek Lipenska: Unikátním koncertem se Lipensko rozloučí s prázdninami

28.08.2023 22:03 | Tisková zpráva

Poslední den prázdnin, 31. srpna 2023 od 19:30, se přímo na hladině Lipna odehraje unikátní koncert. Na novém Mole Jestřábí v Kempu Jestřábí I. plánují organizátoři výjimečný hudební zážitek, který budou návštěvníci poslouchat přímo z vlastních plavidel.

Turistický spolek Lipenska: Unikátním koncertem se Lipensko rozloučí s prázdninami
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

Po lipenské hladině se ponese hudba různých žánrů v podání hudebního uskupení s názvem Bárka, tedy keltské harfy (Ivanka Pokorná, Národní divadlo) a violoncella (Pavel Barnáš, Symfonický orchestr Českého rozhlasu). „Bárka nabízí plavbu napříč různými žánry s harfou a violoncellem – proplouváme vodami bouřlivými i klidnými a užíváme si radost z hudby,“ uvádí Pavel Barnáš.

„Chceme akci pojmout znovu jako oslavu genia loci, kdy zapadající Slunce dává Lipnu magickou atmosféru, kterou klasické, muzikálové, rockové i jiné skladby krásně umocňují. Nejbližší publikum můžete muzikantům dělat i vy, jako posádky lodí a různých plavidel shromážděných okolo, případně koncert sledovat z pláže kempu Jestřábí,“ uvádí Jan Kuna.

Koncert Mezi ostrovy se poprvé odehrál 16. srpna 2020. Vedle účinkujících tehdy vyjelo na hladinu vyjelo 83 lodí. „V reakci na ohlasy diváků, kteří v roce 2020 koncert zažili, jsme se rozhodli ho zopakovat,“ doplňuje Jan Kuna.

Na Lipno si v květnu 2020 Pavel Barnáš jel původně odpočinout od organizování kulturních akcí v Třeboni. Jeho dlouholetý kamarád, který se na přehradě věnuje jachtingu, se ale nadchl pro myšlenku koncertu na lodi. Pak se vše vyvinulo spontánně až do podniku velkých rozměrů. V poměrně krátké době se podařilo dát dohromady partu úžasných nadšenců, ochotných rychle se zapojit do tak logisticky i technicky náročného projektu, který navíc ani nebyl komerční.

Stejně jako v roce 2020 akci spoluorganizuje provozovatel kempu Jestřábí I. Petr Beneš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

APAS: V Česku chybí finance na řešení závislostí, navrhujeme posílit financování prevence na miliardu

16:08 APAS: V Česku chybí finance na řešení závislostí, navrhujeme posílit financování prevence na miliardu

Česko zaostává v řešení problematiky závislostí. Na vině je nedostatek peněz na prevenci. Asociace p…