Turistický spolek Lipenska: Z Vyššího Brodu do Rožmberka opět poplují kuriózní plavidla

14.05.2022 22:30 | Tisková zpráva

Po dvouleté pauze, způsobené pandemií nemoci Covid-19, čeká Vltavu plavba kuriózních plavidel. V sobotu 4. června se ve vyšebrodském kempu sejdou recesisté ve zvláštních kostýmech se svými plovoucími výtvory a za dohledu stovek diváků absolvují trasu do Rožmberka nad Vltavou.

Turistický spolek Lipenska: Z Vyššího Brodu do Rožmberka opět poplují kuriózní plavidla
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

Vítěz získá šek v hodnotě 20 000 korun, který věnuje firma Engel, jež významně podporuje kulturu v regionu. „Letošní plavba bude specifická, protože je obnovena po covidové pauze a navíc jsme, po dohodě s plavci, přesunuli termín na červen. A to jsou faktory, které plavce jistě přesvědčí se akce zúčastnit a to v hojném počtu," uvádí Dita Kaiserová z vyšebrodského Turistického informačního centra.

Společně s ostatními organizátory očekávají letos vyšší zájem. Plavby se pravidelně účastní zhruba dvě desítky plavidel. Většinou se jedná o lidi z okolí Vyššího Brodu, jižních Čech, ale plavit se jezdí i lidé z Moravy. „Některé roky jsou silnější, některé slabší, jak to obvykle u podobných akcí bývá. Letos předpokládáme vyšší počet plavidel. Samozřejmě to ukazují také četné telefonáty od zájemců o plavbu," komentuje Kaiserová.

Ti jsou nyní uzavření v dílnách či garážích a připravují své kocábky na plavbu. „Všichni své plány tají do poslední chvíle. V současné době dotahují poslední detaily na svých kocábkách a již se těší na Vltavu."

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
94%
hlasovalo: 30246 lidí

Stejně jako při vymýšlení masopustních masek, inspirují se tvůrci kuriózních plavidel aktuálními problémy, skandály či událostmi, které tzv. hýbou českou, či dokonce světovou společností. Letos to určitě nebude jiné, ale Dita Kaiserová žádné informace ze zákulisí nemá. „Všechna jsou vždy vytvořena s láskou a velkou pílí, je z nich cítit, že je plavci stavěli pro potěšení své i diváků. Vždy je to velká legrace a všichni se moc bavíme a smějeme. Témata a myšlenky plavců jsou tajné a o to bude větší překvapení, až je poprvé spatříme na řece," uzavřela.

Součástí celodenního programu ve Vyšším Brodě budou program pro rodiny s dětmi, různé soutěže, jako například chůze na chůdách přes Vltavu nebo pivní štafeta. Připraven je také koncertní program, v němž vystoupí vyšebrodské bigbeatové kapely, Black Velvet Suicide a noc vyvrcholí vystoupením kapely Locomotive.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

22:33 Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

Na mezinárodní konferenci panevropské Federace chráněných území Evropy EUROPARC v rakouském Pamhagen…