Turistický spolek Lipenska láká o Velikonocích na bohatý program

22.03.2018 14:50

Velikonoce v klášteře, pletení pomlázek přímo u Stezky v korunách stromů, ochutnávka rybích, postních specialit, speciální velikonoční meníčka, pobytové balíčky a k tomu všemu přípitek na Zelený čtvrtek zeleným pivem za zelenou Šumavu. I takhle budou vypadat velikonoční svátky na Lipensku od Stožce po Rožmberk.

Turistický spolek Lipenska láká o Velikonocích na bohatý program
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo
reklama

Lipensko si na letošní Velikonoce připravilo bohatý program. Například u Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou je naplánované již tradiční pletení pomlázek, chybět nebudou ani tvořivé dílny pro nejmenší děti. „Přímo u vstupu na Stezku korunami stromů bude mistr proutkař, který naučí plést pomlázku úplně každého,“  láká k velikonoční návštěvě Lipna a Stezky korunami stromů Marcela Haladejová. O Velikonocích lze využít půjčovny sportovního vybavení a projet se na kole nebo na in-line bruslích. Při nepřízni počasí láká turisty Aquaworld nebo Hopsárium. „Program pro děti začíná v sobotu v 10 hodin tvořivými dílnami v Chatě Lanovka. Poté lze využít Stezkabus (zdarma s účastnickou kartou) a dojet společně s lišákem Foxem ke Stezce korunami stromů, kde program pokračuje,“ upřesňuje Vojen Smíšek z lipenského informačního centra.

Zajímavý velikonoční program připravili v cisterciáckém klášteře ve Vyšším Brodě. „Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanské svátky. Ve Vyšším Brodě můžete o Svatém týdnu navštívit bohoslužby v cisterciáckém klášteře, kde jsou slaveny v tradičním římském ritu,“ uvádí Jan Straka z vyšebrodského informačního střediska.

Na Zelený čtvrtek (29.3.) od 18 hodin se koná Mše na památku Poslední večeře Páně, na Velké pátek Křížová cesta, Bílá sobota se nese ve znamení Velikonočních vigílií, v neděli v den Vzkříšení páně si zde návštěvníci poslechnou Staročeské zpěvy Adama Michny z Otradovic. Přímo v informačním středisku ve Vyšším Brodu se připravuje i další program s názvem Překvapení z vajíčka. „Překvapení z vajíčka pořádáme každý rok na Velký pátek, jedná se o akci zaměřenou na rodiny s dětmi. Nebude chybět malý velikonoční trh, pohádka pro děti nebo ukázka velikonočních tradic. Za pomoci zkušených lektorů si na místě budete moct uplést vlastní pomlázku,“ popisuje Straka.

V rekreačním středisku Olšina u Horní Plané je připravený na sobotu program spojený s půstní gastronomií. Příchozí budou moci ochutnat několik úprav kapra, pstruhů i dalších ryb. Připravené budou velikonoční dílny, pletení pomlázek, malování kraslic a podle počasí i skákací hrad a dětská lanovka. „Pro děti budeme mít napečené perníčky, které si budou samy vyzdobit,“ uvedla Miloslava Haldová z Rekreačního střediska Olšina.

Na Velikonoce lákájí na Lipno desítky a desítky restaurací speciálním velikonočním menu i hotely a pensiony s nabídkou těch nejlákavějších velikonočních pobytových balíčků, které přitahují do regionu tisíce návštěvníků. Na speciální velikonoční wellness balíček přilákal Hotel Resort Relax v Dolní Vltavici tolik zájemců, že již nemají volné ani jedno lůžko. „Hotel máme díky našemu velikonočnímu balíčku s wellness procedurami úplně plný, nemáme žádné volné lůžko. Ale v restauracích jsou připraveny velikonoční speciality a kdo přijde pochutná si,“ informuje Michal Švihálek, hotelový sales manager.

V hotelu Maxant ve Frymburku budou připraveny vybrané lahůdky pro skutečné gurmány. „Velikonoce jsou pro nás důležitým svátkem. Pro mlsné jazýčky budeme mít například konfitovaná jehněčí kolínka s bramborovým pyré a baby špenátkem, pečené králičí stehno na hořčici s domácími noky, filet z candáta s glazovanou mrkví a dipem z jarních bylinek, nebo polévkový krém z medvědího česneku a opečeným špekem,“ láká na vybrané lahůdky šéf gastronomie hotelu Maxant Petr Procházka.

Na celém Lipensku bude na Zelený čtvrtek probíhat tradiční akce, kdy si místní i turisté budou moci připít zeleným pivem na zelenou Šumavu. Akci pořádá spolek Šumavský Králováci a to nejen na Lipensku, ale i na celé Šumavě. „Tradičně chceme na Zelený čtvrtek poukázat na problematiku usychajících lesů a Šumavě. Od Stožce po Rožmberk se na Zelený čtvrtek bude zelené pivo z pivovarů Lobkowicz točit v každé obci, celkem v patnácti hospodách,“ sdělil Jiří Mánek z pořádajícího spolku Šumavský Králováci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …