ÚOHS: Předseda úřadu přivítal v Brně nového šéfa slovenského úřadu pro veřejné zadávání Kuboviče

27.01.2023 21:01 | Tisková zpráva

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna dnes přivítal delegaci ze slovenského Úradu pre veřejné obstarávanie vedenou novým předsedou Peterem Kubovičem, který do funkce nastoupil v listopadu loňského roku.

ÚOHS: Předseda úřadu přivítal v Brně nového šéfa slovenského úřadu pro veřejné zadávání Kuboviče
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Za českou stranu se setkání dále zúčastnila místopředsedkyně Markéta Dlouhá a ředitelé odborů veřejných zakázek Michal Kobza a Petr Vévoda. Předsedu ÚVO doprovázela mimo jiné ředitelka kanceláře předsedy Daniela Paulovičová či ředitelka kanceláře Rady úřadu Zuzana Krajčovičová a ředitel odboru Marek Motyka.

V rámci několikahodinového jednání se hovořilo o společných aktuálních tématech z oblasti veřejného zadávání, důležitých či po právní stránce zajímavých rozhodnutích z poslední doby nebo o rozdílech v právní úpravě. Slovenští hosté se také živě zajímaly o pozitiva i nevýhody dvouinstančního rozhodování. Ocenili přitom zejména vyšší efektivitu monokratického rozhodování předsedy ÚOHS ve druhém stupni za pomoci rozkladových komisí. V této souvislosti jim vedení českého úřadu poskytlo také podrobné informace o výběru členů a sestavování rozkladových komisí i organizaci práce těchto poradních sborů předsedy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…