ÚOHS: Předseda úřadu přivítal v Brně nového šéfa slovenského úřadu pro veřejné zadávání Kuboviče

27.01.2023 21:01 | Tisková zpráva

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna dnes přivítal delegaci ze slovenského Úradu pre veřejné obstarávanie vedenou novým předsedou Peterem Kubovičem, který do funkce nastoupil v listopadu loňského roku.

ÚOHS: Předseda úřadu přivítal v Brně nového šéfa slovenského úřadu pro veřejné zadávání Kuboviče
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Za českou stranu se setkání dále zúčastnila místopředsedkyně Markéta Dlouhá a ředitelé odborů veřejných zakázek Michal Kobza a Petr Vévoda. Předsedu ÚVO doprovázela mimo jiné ředitelka kanceláře předsedy Daniela Paulovičová či ředitelka kanceláře Rady úřadu Zuzana Krajčovičová a ředitel odboru Marek Motyka.

V rámci několikahodinového jednání se hovořilo o společných aktuálních tématech z oblasti veřejného zadávání, důležitých či po právní stránce zajímavých rozhodnutích z poslední doby nebo o rozdílech v právní úpravě. Slovenští hosté se také živě zajímaly o pozitiva i nevýhody dvouinstančního rozhodování. Ocenili přitom zejména vyšší efektivitu monokratického rozhodování předsedy ÚOHS ve druhém stupni za pomoci rozkladových komisí. V této souvislosti jim vedení českého úřadu poskytlo také podrobné informace o výběru členů a sestavování rozkladových komisí i organizaci práce těchto poradních sborů předsedy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky

22:54 Jihočeský kraj: Náměstek Klíma ocenil „slušnej oddíl“ z písecké Tylovky

„Zřejmě slušnej oddíl,“ ocenil v narážce na známou filmovou hlášku náměstek hejtmana pro oblast škol…