ÚOHS: Úřad povolil tři spojení soutěžitelů

26.12.2015 18:03

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým pravomocným rozhodnutím spojení soutěžitelů BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. a Europe Easy Energy a.s., v jehož důsledku získá společnost BOHEMIA ENERGY výlučnou kontrolu nad nabývanou společností.

ÚOHS: Úřad povolil tři spojení soutěžitelů
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS
reklama

Oba spojující se soutěžitelé působí zejména v oblasti maloobchodních dodávek elektrické energie a zemního plynu. Tržní podíl spojením vzniklého subjektu by při jakémkoliv vymezení relevantních trhů nepřesáhl 15 %; proto spojení nevzbuzuje obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí není dosud pravomocné.

Úřad dále ve zjednodušeném řízení povolil spojení soutěžitelů KKCG PLC, a EMMA GAMMA LIMITED na straně jedné a SAZKA Group a.s. na straně druhé. V důsledku uvedené fúze má společnost EMMA GAMMA LIMITED získat možnost kontrolovat společnost SAZKA Group společně se společností KKCG PLC. Rozhodnutí není dosud pravomocné.

Úřad rovněž ve zjednodušeném řízení povolil lucemburské společnosti MOULINS DE KLEINBETTINGEN S.A. navýšit majetkový podíl ve společnosti Bakeries International Luxembourg S.A., a získat tak možnost vykonávat nad touto společností přímou výlučnou kontrolu. Rozhodnutí není dosud pravomocné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

22:49 ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

Brněnskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo úspěšně prodat n…