ÚOHS: Vláda byla informována dle skutečnosti

28.01.2016 15:57

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková ve svém vystoupení v DVTV (26.1.2016) prohlásila, že předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj na jednání vlády „hovořil nepravdu“ a mylně informoval členy vlády ohledně charakteru podpory na obnovitelné zdroje.

ÚOHS: Vláda byla informována dle skutečnosti
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Proti tomuto nařčení se ÚOHS veřejně ohrazuje. V době zmíněného jednání vlády neměl Úřad pro ochranu hospodářské soutěž, ani Energetický regulační úřad, k dispozici žádné oficiální stanovisko Evropské komise, které by sdělovalo, že se nejedná o podporu existující. Vládu tedy byla informována zcela v souladu se skutečností. Do dnešního dne ostatně nebylo ze strany Evropské komise oficiálně potvrzeno, že uvedenou veřejnou podporu není možné za existující považovat.

V případě, že má předsedkyně ERÚ k dispozici oficiální dokument, v němž se Komise k dané problematice jednoznačně vyjádřila, pak by Úřad uvítal, pokud by mohl být s jeho obsahem seznámen. Dopis, který byl zveřejněn na portálu ihned.cz, nicméně za takové oficiální stanovisko považovat nelze.

S ohledem na citlivost jednání s Evropskou komisí by bylo žádoucí, aby se ERÚ do budoucna zdržel podobných matoucích vyjádření, která pouze narušují průběh notifikačního řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Blansko připravuje den otevřených dveří v ambulanci klinické logopedie

21:38 Nemocnice Blansko připravuje den otevřených dveří v ambulanci klinické logopedie

Ambulance klinické logopedie 1 zve všechny zájemce na den otevřených dveří. Proběhne ve čtvrtek 8. b…