ÚOHS: Webinář pro poskytovatele vyrovnávacích plateb dle rozhodnutí SOHZ

21.03.2024 10:01 | Zprávy

V návaznosti na informační povinnost SOHZ za roky 2022 a 2023, která se plní v letošním roce, uspořádal Úřad webinář za účelem představení Metodiky k plnění informační povinnosti SOHZ a seznámení s aplikací Sběr dat. Informační povinnost se týká pouze subjektů, kteří v letech 2022 a 2023 poskytli veřejné prostředky v podobě dotace, vyrovnávací platby, příspěvku apod. určitému podniku za poskytnutí služby obecného hospodářského zájmu (např. zajištění dopravní obslužnosti, zdravotní péče…), přičemž v právním aktu poskytnutí veřejných prostředků na uvedené služby je uveden odkaz na rozhodnutí SOHZ.

ÚOHS: Webinář pro poskytovatele vyrovnávacích plateb dle rozhodnutí SOHZ
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Na webináři zástupci Úřadu seznámili zainteresované poskytovatele vyrovnávacích plateb s novými funkcionalitami aplikace Sběr dat a s Metodikou k plnění informační povinnosti SOHZ, která je určena poskytovatelům vyrovnávacích plateb na služby obecného hospodářského zájmu a stanovuje, jak dostát požadavkům plnění informační povinnosti SOHZ při využití webové aplikace Sběr dat.

Úřad zavedl aplikaci Sběr dat v roce 2022 za účelem zefektivnění celkového procesu, větší automatizace aktivit a automatické konsolidace dat předávaných od poskytovatelů veřejné podpory. Záměrem vytvoření této aplikace bylo zejména sjednocení obdržených údajů a zjednodušení plnění informační povinnosti jak na straně poskytovatelů vyrovnávacích plateb, tak i nejen na straně Úřadu, který vypracovává souhrnnou zprávu za Českou republiku a předkládá ji Evropské komisi. Aplikace Sběr dat slouží ke shromažďování údajů o poskytnutých vyrovnávacích platbách v rozhodném období dvou let, za které se plní informační povinnost. Neslouží k průběžné evidenci záznamů vyrovnávacích plateb.

Jakmile bude aplikace Sběr dat připravena a otevřena pro vkládání údajů, zveřejní Úřad na svých stránkách výzvu ke splnění informační povinnosti, včetně odkazu pro přihlášení do aplikace.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Krize

Podle aktuální zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) je Česká republika nedostatečně připravena na krizové situace a mimořádné události. Vy tvrdíte, jak hodláte situaci řešit. Máte ale dojem, že se vám podařilo už nějakou krizi vyřešit? Vždyť do krizové situace se i díky politice této vlády dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

22:03 České dráhy během první poloviny roku převzaly do provozu 55 nových vlaků a lokomotiv

Celkem 22 elektrických jednotek RegioPanter, 15 motorových jednotek RegioFox, 17 lokomotiv Vectron a…