ÚOHS pokutoval určování cen pro další prodej společností LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS

07.11.2018 14:48

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 3,491 milionu korun společnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o., za vertikální dohody, v nichž svým distributorům určovala minimální ceny pro další prodej. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

ÚOHS pokutoval určování cen pro další prodej společností LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Společnost LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o., se zabývá prodejem doplňků stravy (na bázi aloe vera, omega 3 kyselin, vitaminů, minerálů a dalších látek) a kosmetických produktů (pro péči o pleť, tělo a vlasy, dekorativní kosmetika, parfémy). Svou činnost provozuje na základě multi-level marketingového systému přímého prodeje, přičemž své výrobky prodává výlučně do sítě prodejců, se kterými má uzavřenou partnerskou smlouvu.

V rámci správního řízení Úřad zjistil, že společnost LR vynucovala při prodeji LR produktů po svých odběratelích, kteří provozují internetový obchod, dodržování jí stanovených maloobchodních cen, byť tyto označovala jako doporučené. K vynucování docházelo skrze zastavení vyplácení nárokových bonusů, které odběratelům náležely na základě smluvního ujednání se společností LR. Protisoutěžní jednání společnosti LR potvrdilo Úřadu nezávisle na sobě několik LR partnerů.

Účastník řízení svým jednáním, kterého se dopouštěl nejméně mezi 29. 6. 2017 a 4. 12. 2017, porušil jak zákon o ochraně hospodářské soutěže, tak článek 101 Smlouvy o fungování Evropské unie. Úřad vypočetl sankci na 4 364 000 Kč, avšak vzhledem k tomu, že účastník požádal o narovnání, byla částka snížena o 20 % na výsledných 3 491 000 Kč. Proti rozhodnutí nebyl podán rozklad a je pravomocné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Cvičení Hradba 2021 prověřilo také ochranu rozvoden

9:15 ČEZ: Cvičení Hradba 2021 prověřilo také ochranu rozvoden

Ve dnech 16.–22. září 2021 probíhalo celorepublikové cvičení Aktivní zálohy Armády ČR, nazvané Hradb…