ÚOKFK: Čtvrtmiliardové krácení DPH

16.06.2016 15:23

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech obvinili v rámci případu s krycím názvem KARAS tři osoby z krácení DPH při obchodování s pohonnými hmotami se škodou cca 241 milionů korun.

ÚOKFK: Čtvrtmiliardové krácení DPH
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Znak ÚOKFK

Hlavní organizátor této trestné činnosti a jeho další dva společníci (cizí státní příslušníci) obchodovali prostřednictvím jejich společnosti s pohonnými hmotami. Podle našich závěrů měli ovládnout další firmy, do jejichž statutárních orgánů dosadili osoby v rolích tzv. bílých koní. Následně měli zajistit, aby mezi těmito společnostmi probíhala pouze „papírová fakturace“, ovšem bez faktického dodání zboží. Cílem mělo být snížení daňové povinnosti na DPH u společnosti, která se zabývala již faktických dovozem pohonných hmot. Tímto způsobem neměla být uhrazena daň z přidané hodnoty v celkové výši 241 milionů korun.

Při prověřování trestné činnosti pracovníci týmu Daňová Kobra úzce spolupracovali s Finančním analytickým útvarem. V rámci trestního řízení došlo ve spolupráci s příslušným finančním úřadem k zajištění cca 100 milionů korun na bankovním účtu zájmové společnosti.

Všichni tři muži byli obviněni ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby ve formě spolupachatelství. V případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Trestní stíhání probíhá na svobodě.

Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

22:11 CzechTourism: Česko hlasuje za Safari pivovar

Safari Pivovar ve Dvoře Králové se stal absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže agentury CzechTou…