ÚOKFK SKPV: Ukončení vyšetřování fotbalové korupce

31. 7. 2015 10:30

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v minulých dnech ukončili vyšetřování možného ovlivňování utkání 1. české fotbalové ligy, Fotbalové národní ligy, České fotbalové ligy, Juniorské fotbalové ligy, 1. ligy staršího dorostu a Poháru České pošty.

ÚOKFK SKPV: Ukončení vyšetřování fotbalové korupce
Foto: worldwide.com
Popisek: Fotbal, ilustrační foto

V této věci je obviněno celkem 22 osob, které jsou stíhány pro trestné činy podplacení a přijetí úplatku. Jedna osoba je navíc obviněna z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti. Spisový materiál již byl tento týden předán státnímu zástupci Okresního státního zastupitelství ve Strakonicích.

Podle kriminalistů mělo v období od listopadu 2012 do září 2013 docházet ke kontaktům různých osob s některými hráči fotbalových klubů či s rozhodčími. Měly jim být nabízeny peníze (od desítek tisíc korun po částky vyšší než 1 milion korun) za to, že svým výkonem na hřišti ovlivní průběh fotbalových utkání dle daných instrukcí. Ovlivnění mělo zejména spočívat v počtu vstřelených branek jedním mužstvem během zápasů či v počtu vstřelených branek jedním mužstvem ve stanoveném časovém rozmezí. Někteří hráči měli tyto nabídky akceptovat, někteří je měli odmítnout. V několika případech z uzavřené dohody sešlo, neboť na utkání nebyl vypsán sázkový kurz či dle obviněných osob měl být vypsaný sázkový kurz nevýhodný.

Kriminalistům ÚOKFK se podařilo zadokumentovat popsaná jednání u celkem 31 fotbalových utkání. Konkrétně šlo o 3 zápasy 1. české fotbalové ligy (Gambrinus liga), 7 zápasů Fotbalové národní ligy (2. liga), 8 zápasů České fotbalové ligy (3. liga), 10 zápasů Juniorské fotbalové ligy, 2 zápasy Poháru České pošty a 1 zápas 1. ligy staršího dorostu.

Vyšetřování případu probíhalo ve spolupráci se slovenskými policisty v rámci společného mezinárodního vyšetřovacího týmu.

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Turisty k nám láká tradice, architektura, design i lifestyle

7:35 CzechTourism: Turisty k nám láká tradice, architektura, design i lifestyle

V roce 2017 dosáhl podíl mimopražských regionů na celkových příjezdech do hromadných ubytovacích zař…