ÚOKFK SKPV: Ukončení vyšetřování fotbalové korupce

31.07.2015 10:30

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v minulých dnech ukončili vyšetřování možného ovlivňování utkání 1. české fotbalové ligy, Fotbalové národní ligy, České fotbalové ligy, Juniorské fotbalové ligy, 1. ligy staršího dorostu a Poháru České pošty.

ÚOKFK SKPV: Ukončení vyšetřování fotbalové korupce
Foto: worldwide.com
Popisek: Fotbal, ilustrační foto

V této věci je obviněno celkem 22 osob, které jsou stíhány pro trestné činy podplacení a přijetí úplatku. Jedna osoba je navíc obviněna z trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti. Spisový materiál již byl tento týden předán státnímu zástupci Okresního státního zastupitelství ve Strakonicích.

Podle kriminalistů mělo v období od listopadu 2012 do září 2013 docházet ke kontaktům různých osob s některými hráči fotbalových klubů či s rozhodčími. Měly jim být nabízeny peníze (od desítek tisíc korun po částky vyšší než 1 milion korun) za to, že svým výkonem na hřišti ovlivní průběh fotbalových utkání dle daných instrukcí. Ovlivnění mělo zejména spočívat v počtu vstřelených branek jedním mužstvem během zápasů či v počtu vstřelených branek jedním mužstvem ve stanoveném časovém rozmezí. Někteří hráči měli tyto nabídky akceptovat, někteří je měli odmítnout. V několika případech z uzavřené dohody sešlo, neboť na utkání nebyl vypsán sázkový kurz či dle obviněných osob měl být vypsaný sázkový kurz nevýhodný.

Kriminalistům ÚOKFK se podařilo zadokumentovat popsaná jednání u celkem 31 fotbalových utkání. Konkrétně šlo o 3 zápasy 1. české fotbalové ligy (Gambrinus liga), 7 zápasů Fotbalové národní ligy (2. liga), 8 zápasů České fotbalové ligy (3. liga), 10 zápasů Juniorské fotbalové ligy, 2 zápasy Poháru České pošty a 1 zápas 1. ligy staršího dorostu.

Vyšetřování případu probíhalo ve spolupráci se slovenskými policisty v rámci společného mezinárodního vyšetřovacího týmu.

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV

reklama

autor: Tisková zpráva

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: 13. platy nebo odměny vyplatí skoro 40 procent firem, nejčastěji v pásmu mezi 22 a 46 tisíci

13:21 Hospodářská komora: 13. platy nebo odměny vyplatí skoro 40 procent firem, nejčastěji v pásmu mezi 22 a 46 tisíci

Navzdory nepříznivé situaci způsobené zejména energetickou krizí 13. plat, vánoční prémie nebo odměn…