ÚOKFK: Ukončení vyšetřování stomilionového krácení daní

30.06.2014 21:00

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v těchto dnech ukončili vyšetřování krácení daně z přidané hodnoty se škodou téměř 106 milionů korun.

ÚOKFK: Ukončení vyšetřování stomilionového krácení daní
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Znak ÚOKFK

Trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby (dle § 240 odst. 1, 3 trestního zákoníku) se podle závěrů kriminalistů ÚOKFK měli dopustit kroměřížský podnikatel a jeho syn společně s dalšími dvěma osobami. V prvním čtvrtletí roku 2009 měli obvinění organizovat a provádět odběry minerálních olejů v režimu podmíněného osvobození od spotřební daně v daňovém skladu společnosti ČEPRO, a.s. Následně měli uvolňovat takto nabyté minerální oleje do volného oběhu prostřednictvím nastrčených obchodních společností. V těchto společnostech podle závěrů policistů působily osoby (tzv. bílí koně), které však neměly odvádět příslušnou DPH a prodávaly pohonné hmoty koncovým odběratelům. Podle závěrů kriminalistů ÚOKFK tímto jednáním měla být České republice způsobena škoda ve výši nejméně 105 765 908,-Kč.

Tímto případem se policisté ÚOKFK zabývali čtyři roky. Věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Za trestnou činnost páchanou na základě obdobného modu operandi byli tento podnikatel i jeho syn v nedávné době pravomocně odsouzeni Krajským soudem v Ostravě, a následně odvolacím Vrchním soudem v Olomouci, k vysokým trestům odnětí svobody.

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

22:16 ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

Středočeskému ÚZSVM připadl v trestním řízení s výrobcem a distributorem pervitinu různorodý majetek…