ÚOKFK: Zkrácení DPH o 160 milionů

7.4.2016 2:18 odp.

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v minulých dnech obvinili šest osob v souvislosti s pácháním rozsáhlé daňové trestné činnosti s celkovou škodou přesahující 160 milionů korun.

ÚOKFK: Zkrácení DPH o 160 milionů
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Znak ÚOKFK

Podle našich závěrů mělo v období od listopadu 2009 do srpna 2011 v rámci účelově vytvořeného řetězce firem docházet ke krácení daně z přidané hodnoty (DPH) v souvislosti s předstíráním obchodní činnosti s různým sortimentem zboží (projektová dokumentace ke kapotážím na dieselagregáty, dieselagregáty, kapotáže k dieselagregátům, hutní materiál), či poskytováním služeb (svářečské, lakýrnické, zámečnické, zednické a pomocné práce).

Všech šest osob bylo obviněno z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby (podle § 240 odst.1, odst. 3 trestního zákoníku), kdy dvě osoby (muž a žena) jsou stíhány jako „uprchlé“.

Jako výnos z trestné činnosti se zatím podařilo zajistit několik nemovitostí v hodnotě cca 25 milionů korun.

Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem obviněným trest odnětí svobody až na 10 let. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas Radioservis: Vlastimil Vondruška, Dům ztracených duší

18:23 Český rozhlas Radioservis: Vlastimil Vondruška, Dům ztracených duší

Napínavá detektivka z rudolfinské Prahy