ÚOOÚ zahájil provoz v krizovém režimu

25.10.2020 12:51

Úřad pro ochranu osobních údajů informuje, že v důsledku krizových opatření vlády ČR v souvislosti s onemocněním COVID-19 omezuje výkon práce a státní služby pouze na agendy, jejichž výkon musí být bezpodmínečně zajišťován.

ÚOOÚ zahájil provoz v krizovém režimu
Foto: ČT
Popisek: ÚOOÚ
reklama

ÚOOÚ tak reaguje na usnesení vlády ČR č. 1080 ze dne 21. 10. 2020, které s účinností od 22. října do 3. listopadu 2020 ukládá orgánům veřejné moci a správním orgánům, aby v rámci svých pracovišť zahájily omezený provoz vyplývající z nouzového stavu. Chod jednotlivých útvarů Úřadu je zabezpečen pouze pomocí nejnižšího možného počtu zaměstnanců přítomných na pracovišti.  

„Vedoucí pracovníci jednotlivých útvarů ÚOOÚ již byli požádáni, aby tato krizová opatření u svých podřízených zajistili a domluvili si s nimi způsob výkonu práce. V tomto směru jsme zdůraznili vhodnost čerpání dovolené. V ostatních případech lze samozřejmě využít možnost práce z domova,“ popsal situaci v Úřadu jeho předseda Jiří Kaucký. 

Zavedená opatření se týkají omezení osobního kontaktu zaměstnanců v rámci ÚOOÚ, ale také kontaktů s externími osobami, na nezbytně nutnou úroveň. V rámci těchto opatření je proto upřednostňována písemná, elektronická či telefonická forma kontaktu před osobním. Přijímání veškerých dokumentů od veřejnosti je umožněno pouze prostřednictvím pracoviště podatelny. 

Výše popsanými kroky je zajištěna činnost Úřadu, aniž by případné karanténní opatření vůči části zaměstnanců ohrozilo jeho akceschopnost.

ÚOOÚ již na zhoršující se epidemiologickou situací ohledně šíření nemoci COVID-19 dříve zareagoval omezením provozu své podatelny. Pravidla pro své návštěvníky pak shrnul zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman spustil podcasty s radami, jak řešit různé životní situace

22:45 Ombudsman spustil podcasty s radami, jak řešit různé životní situace

Dříve avizovaný seriál podcastů Na kávu s ombudsmanem začíná. Úvodní díl se nejprve věnuje vysvětlen…