ÚOOÚ zveřejnil překlad pokynů Evropského sboru ke kamerám a kamerovým systémům

23. 8. 2019 10:54

Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil pracovní překlad pokynů Evropského sboru pro ochranu osobních údajů (Sbor), týkajících se kamer a kamerových systémů.

ÚOOÚ zveřejnil překlad pokynů Evropského sboru ke kamerám a kamerovým systémům
Foto: ČT
Popisek: ÚOOÚ

Pokyny ke zpracování osobních údajů prostřednictvím videozařízení (3/2019) byly přijaty Sborem na počátku července ve verzi, která je určena k veřejné konzultaci, viz tisková zpráva Sboru z 12. července.

Nové pokyny detailně popisují požadavky obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) kladené na zpracování osobních údajů v rámci technologií sledování osob prostřednictvím videozařízení. V dokumentu je uvedena řada praktických situací s příklady rozpoznávání obličejů, cílené reklamy, dopravního provozu či předcházení kriminalitě. Pokyny uvádějí jak konkrétní povinnosti odpovědných subjektů, tak i práva zaznamenávaných osob, včetně práva na přístup k údajům (poskytnutím kopie videozáznamu). Ze zmíněného stojí za to upozornit právě na oblast sledování dopravního provozu pomocí tzv. autokamer. Z uveřejněných pokynů totiž vyplývá, že by kamera neměla zaznamenávat provoz nepřetržitě.

V rámci veřejné konzultace mohou laická i odborná veřejnost, občané, sdružení či jiné subjekty zasílat Sboru své názory a připomínky, které budu posouzeny a případně zapracovány.

ÚOOÚ tímto současně vybízí veřejnost k zapojení se do veřejné konzultace. Jedná se o právo všech zainteresovaných stran, osob dotčených videonahráváním, dále také správců či zpracovatelů i dodavatelů technologií, aby vznesli připomínky a upozornili na praktické i výkladové nejasnosti a tak přispěli ke zpřesnění pokynů Sboru

Neoficiální překlad pokynů Sboru ke kamerám a kamerovým systémům naleznete ZDE.

Své připomínky zasílejte Sboru v elektronické podobě na adresu EDPB@edpb.europa.eu do 9. září 2019.

Veškeré další Evropským sborem pro ochranu osobních údajů vydávané a veřejně diskutované materiály naleznete v příslušné rubrice Pokyny sboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po ukončení sezóny bude Povodí Moravy pokračovat v opravách Baťova kanálu

20:41 Po ukončení sezóny bude Povodí Moravy pokračovat v opravách Baťova kanálu

Povodí Moravy, s. p. začalo s opravou dalšího úseku Baťova kanálu. Mezi plavebními komorami Vnorovy …