ÚZSVM: Bývalý sklad jaderných zbraní Javor 51 má nového vlastníka

03.04.2021 20:24 | Zprávy

Po několika letech jednání se ÚZSVM podařilo prodat bývalé sklady jaderných zbraní Javor 51 – unikátní betonové bunkry, vystavěné sovětskou armádou v bývalém vojenském újezdu Brdy.

ÚZSVM: Bývalý sklad jaderných zbraní Javor 51 má nového vlastníka
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Bunkry ÚZSVM v Plzni převzal jako nepotřebné od Ministerstva obrany v roce 2018. V jednom ze dvou bunkrů již od roku 2012 provozuje Nadace Železná opona Atommuzeum, tedy muzeum věnované jaderné energii – mírovému i silovému využití. ÚZSVM vstoupil do smlouvy o výpůjčce s touto nadací namísto ministerstva a na podnět Nadace byla zahájena jednání o možnosti převodu vlastnictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Celková důvěra v ekonomiku se v závěru roku meziměsíčně snížila

13:21 ČSÚ: Celková důvěra v ekonomiku se v závěru roku meziměsíčně snížila

Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, meziměsíč…