ÚZSVM: Chomutov získal pozemky pod kruhovým objezdem

30.03.2018 19:28

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Chomutově bezúplatně převedl do vlastnictví města Chomutov pozemky pod kruhovým objezdem.

ÚZSVM: Chomutov získal pozemky pod kruhovým objezdem
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Město tak získalo dva pozemky o celkové rozloze 5 919 m2, na kterých se nachází silnice, kruhový objezd a zámková dlažba. Jedná se o pozemky v zastavěném území, které jsou součástí místní komunikace v ulici Březenecká.

Vzhledem k tomu, že se na pozemcích nachází místní komunikace zařazená do pasportu komunikací města, byly pozemky vlastníkovi stavby – městu Chomutov, převedeny bezúplatně v souladu se zákonem o pozemních komunikacích. Jejich převodem došlo ke sjednocení vlastníka pozemku s vlastníkem tělesa komunikace.

ÚZSVM získal pozemky po ukončení činnosti okresních úřadů. Před vydáním rozhodnutí o nepotřebnosti bylo ještě provedeno majetkoprávní šetření k ověření nabývacích titulů. Za účelem vyhledání a zaslání všech dostupných informací, podkladů a listin o vývoji vlastnických vztahů k pozemkům byl osloven Národní archiv Praha, Státní oblastní archiv v Litoměřicích a také Státní okresní archiv v Chomutově se sídlem v Kadani. Šetření potvrdilo vlastnictví státu a majetek tak mohl být převeden. Nejdříve byly pozemky nabídnuty organizačním složkám státu a státním organizacím. A protože o ně žádná státní instituce neprojevila zájem, mohly být pozemky v účetní hodnotě 1 017 100 Kč bezúplatně převedeny Chomutovu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Černé uhlí ve vítkovických kotlích definitivně nahradil plyn

15:21 ČEZ: Černé uhlí ve vítkovických kotlích definitivně nahradil plyn

Po loňské zkušební sezoně, která dopadla nad očekávání dobře, bude i letos vytápět domy, průmyslové …