ÚZSVM: Hanácká kasárna v Olomouci – historická perla hledá nového majitele

06.07.2021 18:23 | Zprávy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí v elektronické aukci Hanácká kasárna, která se nachází v centru Olomouce. Informace o unikátní investiční příležitosti jsou zveřejněny na webu www.nabidkamajetku.cz.

ÚZSVM: Hanácká kasárna v Olomouci – historická perla hledá nového majitele
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

„Vedle pražského Paláce Broadway se jedná o druhou mimořádnou investiční příležitost, kterou jsme v poslední době zveřejnili. V případě Hanáckých kasáren navíc jde o historicky největší prodej nemovitosti našeho úřadu na území Moravy. Věřím, že z aukce vzejde nový majitel, který dokáže pro tento historický klenot najít smysluplné využití,“ řekla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce bude zahájena 1. září v 10 hodin a potrvá do 3. září do 10 hodin. Minimální cena za tento areál činí 262 milionů korun, minimální příhoz byl stanoven na 100 tisíc korun. Zájemci musí před začátkem aukce složit kauci ve výši 27 milionů korun. Další podrobnosti k prodeji naleznete ZDE.

Výjimečný historický areál Hanáckých kasáren v centru Olomouce byl vybudován v polovině 19. století. Památkově chráněný objekt, který tvoří čtyřkřídlá budova, převzal ÚZSVM na základě usnesení vlády v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v minulém roce schválila jeho prodej. Stavba je významným urbanistickým prvkem města a ukázkou klasicistního vojenského stavitelství s ojedinělou stavební i armádní historií.

Více podrobností k historii nemovitosti naleznete ZDE. Pro zájemce máme k dispozici také videoprezentaci nemovitosti (ZDE). Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

13:04 ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

Energetický regulační úřad (ERÚ) tvrdě trestá protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkov…