ÚZSVM: Komařice získaly budovu obecního úřadu

29.04.2019 8:16 | Zprávy

Českobudějovické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo formou přímého prodeje obci Komařice budovu místního obecního úřadu včetně pozemku a navazujících objektů za 430 000 Kč.

ÚZSVM: Komařice získaly budovu obecního úřadu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Stáří stavby přesahuje 350 let. Původně se jednalo o objekt hájenky s hospodářským příslušenstvím, od roku 1946 pak budova sloužila jako sídlo místního národního výboru a následně od roku 1990 jako sídlo obecního úřadu. Budova je v současné době již ve značně zanedbaném stavu, který vyžaduje rekonstrukci. Stavební úpravy byly na budově naposledy provedeny v letech 1974 až 1975.

Majetek převzal ÚZSVM do své správy po zániku Okresního úřadu České Budějovice. Protože se jedná o bývalý církevní majetek, nemohl být do doby vyřešení církevní restituce převeden do vlastnictví jiné osoby. O jeho vydání požádalo Cisterciácké opatství Vyšší Brod, majetek však z důvodu nesplnění zákonem stanovených podmínek nebyl vydán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…