ÚZSVM: Míša už má snad vše zlé za sebou, teď toužebně vyhlíží nového pána

05.05.2019 22:38

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni hledá domov pro psa Míšu, který byl zabaven původním majitelům kvůli týrání.

ÚZSVM: Míša už má snad vše zlé za sebou, teď toužebně vyhlíží nového pána
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Inspektoři státní veterinární správy zabavili psa sociálně slabším občanům. Ti žijí mnohdy izolovaní od společnosti, často se závislostí na alkoholu či drogách. Jejich psi přitom mlčky snáší hladovění a často agresi od svých pánů.

Takový byl i případ osmiletého německého ovčáka Míši, který teď čeká v útulku na Plzeňsku na svůj nový domov. Míša absolvoval karanténu, dostal se do dobré výživové kondice a byly mu chirurgicky odstraněny boláky, které měl na tlapkách následkem dlouhodobého postávání ve vlastních exkrementech v malém boxu, ze kterého se prakticky nikdy nedostal. Při odebírání byl tak slabý, že už neměl sílu ani štěkat, dnes je z něj však veselý pes, který si rád hraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…