ÚZSVM: Povodí Ohře požádalo o převod pozemků, které byly dříve zapsané na neznámého vlastníka

26.4.2022 10:54 odp. | Tisková zpráva

Státní podnik Povodí Ohře požádal ÚZSVM v Chomutově o převod 11 pozemků ležících v katastrálním území Vilémov u Kadaně, které byly v tu dobu v katastru nemovitostí evidovány na neznámého vlastníka. Tyto pozemky jsou součástí toku, který tento státní podnik spravuje.

ÚZSVM: Povodí Ohře požádalo o převod pozemků, které byly dříve zapsané na neznámého vlastníka
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Aby mohly být tyto pozemky Povodí Ohře předány, musel nejdříve chomutovský ÚZSVM provést majetkoprávní šetření, jehož cílem bylo prověření majetkových vztahů k pozemkům v minulosti a zjištění jejich skutečného současného vlastníka.

ÚZSVM tedy oslovil úřady, a to Státní pozemkový úřad Chomutov, Katastrální pracoviště Chomutov a také Okresní soud v Chomutově, aby získal podklady, které by prokazovaly vlastnické vztahy v minulosti.

Ze získaných podkladů se u deseti pozemků podařilo prokázat, že se jedná o vlastnictví státu. Část původních pozemkových parcel byla v knihovní vložce vedena jako veřejný statek, zbylá část pozemkových parcel byla předmětem konfiskace a následně součástí zemědělského přídělu. V pozdější době se zemědělci svých přídělů vzdali nebo byl příděl zrušen a parcely byly přiděleny státním statkům. Pozemky tedy mohly být na základě těchto zjištěných skutečností prohlášením převedeny na list vlastnictví ÚZSVM, aby byly následně převedeny Povodí Ohře.

Jedenáctý pozemek se nepodařilo převést na stát, neboť se jedná o nedořešený restituční nárok. Všech deset pozemků má celkovou rozlohu 6126 m2 a leží v katastrálním území Vilémov u Kadaně. V katastru nemovitostí jsou vedeny jako vodní plocha, koryto vodního toku přirozené nebo upravené a tvoří součást koryta vodního toku Hasnický potok – LBP Liboce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády poprvé otevře veřejnosti zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie

14:02 Úřad vlády poprvé otevře veřejnosti zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie

V sobotu 9. července 2022 si budou moci zájemci poprvé prohlédnout nově zrekonstruovanou zahradu Str…