ÚZSVM: Pozemek v Droužkovicích prodán za téměř 4 miliony korun

27.12.2018 15:01

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Chomutově se podařilo již v prvním kole výběrového řízení prodat pozemek za téměř 3,9 mil. korun.

ÚZSVM: Pozemek v Droužkovicích prodán za téměř 4 miliony korun
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Předmětem výběrového řízení s aukcí byl pozemek o rozloze 5 261 m2 ležící v Droužkovicích u Chomutova vedený v katastru nemovitostí jako neplodná půda. Pozemek je rovinatý, zarostlý náletovými křovinami a břízami. Součástí pozemku je stavba betonového propustku pro dešťovou vodu pod vjezdem z jihozápadního obchvatu města Chomutov, nedaleko nájezdu na dálnici D7.

V územním plánu obce Droužkovice se pozemek nachází mimo zastavěné území v zastavitelných plochách smíšených výrobních. Současně se nachází v zájmovém území armády ČR - v ochranném pásmu letiště Lažany. Na pozemku se také nachází chráněné ložiskové území nerostných surovin Droužkovice východ.

ÚZSVM získal pozemek na základě rozhodnutí Státního pozemkového úřadu o výměně vlastnických práv. Nového vlastníka pozemku se podařilo najít již v prvním kole výběrového řízení. Minimální kupní cena pro toto kolo byla stanovena ve výši 3 891 200 Kč. Do výběrového řízení byla doručena nabídka jediného uchazeče, který za pozemek nabídl kupní cenu ve výši ceny minimální a stal se tak vítězem výběrového řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JE Temelín: V Temelíně zavezli palivo do reaktoru prvního bloku

11:48 JE Temelín: V Temelíně zavezli palivo do reaktoru prvního bloku

Přesně 163 palivových souborů umístili energetici do reaktoru odstaveného prvního bloku. Po necelých…