ÚZSVM: Státní podnik Povodí Ohře získal zdarma pozemky Evaňského a Dobroměřického potoka

17.11.2021 22:30 | Tisková zpráva

Státní podnik Povodí Ohře získal pozemky v celkové hodnotě 91 997. Od pracoviště v Litoměřicích získal nově právo hospodařit se dvěma pozemky o celkové výměře 742 m2. Oba leží v katastrálním území Poplze a tvoří skryté koryto Evaňského potoka, jehož správcem je právě Povodí Ohře.

ÚZSVM: Státní podnik Povodí Ohře získal zdarma pozemky Evaňského a Dobroměřického potoka
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

V obou případech byly pozemky před převodem v katastru nemovitostí evidovány na neznámého vlastníka. Zaměstnanci tak museli nejdříve zjistit skutečného vlastníka těchto pozemků v minulosti. Na základě dokladů doručených z Katastrálního úřadu v Litoměřicích, Ministerstva zemědělství – Pozemkového úřadu v Praze, Státního pozemkového úřadu a Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu pak bylo zjištěno, že oba pozemky byly v minulosti v pozemkových knihách zapsány jako veřejný statek, který je podle ústavního zákona z roku 1948 státním majetkem.

Další tři pozemky předalo státnímu podniku Povodí Ohře pracoviště ÚZSVM v Lounech. Nejmenší pozemek má rozlohu 248 m2 a leží v katastrálním území Nečichy. Tvoří koryto Dobroměřického potoka, který je rovněž ve správě tohoto státního podniku. ÚZSVM nabyl tento pozemek na základě usnesení Okresního soudu Louny jako odúmrť po ženě z Loun zemřelé ve věku 96 let.

Zbylé dva pozemky převedené Povodí Ohře leží v katastrálním území Černčice u Petrohradu a zabírají rozlohu 7 998 m2. V současné době se jedná o lesní pozemky, které budou v budoucnu Povodím Ohře využity pro vodní dílo Kryry v rámci programu „Komplexní řešení sucha na Rakovnicku“. ÚZSVM získal tyto pozemky na základě souhlasného prohlášení, podepsaného se Státním pozemkovým úřadem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM dosáhl v roce 2021 druhých nejvyšších příjmů ve své historii

22:11 ÚZSVM dosáhl v roce 2021 druhých nejvyšších příjmů ve své historii

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v loňském roce příjmů ve výši 1,772 …