ÚZSVM: Úřad likvidoval předměty z trestných činů, spáchaných v západních Čechách

08.01.2023 19:31 | Tisková zpráva

Z trestních či správních řízená připadlo plzeňskému ÚZSVM mnoho předmětů, patřících pachatelům. Úřad má za úkol tyto věci, mezi nimiž byl například i odznak s hákovým křížem, zlikvidovat.

ÚZSVM: Úřad likvidoval předměty z trestných činů, spáchaných v západních Čechách
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Od pachatelů trestných činů propadlo státu například 50 herních automatů, které byly odhaleny v nelegální herně na Tachovsku. Automaty byly za asistence Policie ČR ekologicky zlikvidovány. Stejný osud měla i digitální váha, zabavená recidivistce za prodej pervitinu, žena byla odsouzena na téměř tři roky nepodmíněně.

Ze správních řízení pak musel plzeňský ÚZSVM v 17 případech řešit likvidaci celkem 23 lahví s alkoholem anebo dlouhou lžíci na boty, kterou otec trestal svou nezletilou dceru, za což dostal napomenutí.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 28232 lidí

Zřejmě nejkurióznější předmět, který úřad v Plzni likvidoval, byl odznak s vyobrazením svastiky a letopočtem 1939 společně s plynovým revolverem včetně nábojnic a nábojů. Předměty pocházejí opět z trestné činnosti, kdy jejich nyní již odsouzený majitel v noci před barem opilý vychvaloval myšlenky nacistického vůdce. Také litoval, že nezažil jeho vládu. Když se pro své postoje dostal do potyčky s dalším hostem, vypálil mu do obličeje dvě rány z pistole, nabité pepřovými náboji. Za těžké ublížení na zdraví byl poslán do vězení a jeho věci do likvidace.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR doporučuje chovatelům na Vysočině zabezpečovat kvůli přítomnosti vlků hospodářská zvířata

22:04 AOPK ČR doporučuje chovatelům na Vysočině zabezpečovat kvůli přítomnosti vlků hospodářská zvířata

Vlci byli v novodobé historii poprvé na Vysočině zaznamenáni v roce 2016, vloni bylo potvrzeno naroz…