ÚZSVM: Výjimečná budova na lukrativní liberecké adrese hledá nového vlastníka

06.01.2023 22:11 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí na prodej budovy bývalého Skloexportu v Liberci. Minimální cena za tuto unikátní nemovitost z třicátých let 20. století činí 57 010 000 korun.

ÚZSVM: Výjimečná budova na lukrativní liberecké adrese hledá nového vlastníka
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Elektronická aukce bude zahájena 31. ledna 2023 v 10 hodin a potrvá do 1. února do 10 hodin. Před začátkem aukce, tedy do 30. ledna do půlnoci, musí zájemci složit kauci ve výši 5 700 000 korun. Termíny prohlídek budovy jsou naplánovány ve dnech 16. ledna v 10 hodin a 19. ledna ve 14 hodin. Více informací o prodeji této jedinečné nemovitosti naleznete ZDE.

Liberec

Čtyřpatrová administrativní budova postavená v letech 1928 až 1930 byla dříve ve vlastnictví společnosti zabývající se vývozem českého skla. V budově se nacházejí zejména kancelářské prostory, sklady, archiv, osobní a nákladní výtah či prvorepublikový výtah páternoster. Objekt se nachází v širším centru Liberce na rohu ulic Žitavská a třídy 1. máje, v těsné blízkosti místního vlakového a autobusového nádraží.

ÚZSVM převzal dlouhodobě nevyužívanou budovu bývalého Skloexportu od Generálního finančního ředitelství v květnu roku 2020. Objekt je pro ÚZSVM nepotřebný, a proto pro něj v souladu se zákonem hledá nového vlastníka. Vzhledem k tomu, že o ni neprojevila zájem žádná státní instituce, hledá nového majitele prostřednictvím transparentní elektronické aukce na webových stánkách ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…