ÚZSVM: Vypátraným majitelem pozemku byl hrdina, sloužící u kanadského letectva

28.10.2022 22:30 | Tisková zpráva

Hodonínský ÚZSVM pátral po neznámém spolumajiteli pozemku v Rohatci. Přišli na to, že patřil vyznamenanému československému hrdinovi, sloužícímu za války u letectva v Kanadě.

ÚZSVM: Vypátraným majitelem pozemku byl hrdina, sloužící u kanadského letectva
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

ÚZSVM se snaží vyřešit co nejvíce případů nedostatečně identifikovaných vlastníků (NIV). V rámci hledání majitele části zemědělského pozemku, původně psaného právě na NIV, se přišlo na to, že pozemek patří rohateckému rodákovi. Tento muž zemřel v roce 1942 ve službách kanadského královského letectva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Berkovcová byl položen dotaz

V4

Opravdu má V4 dnes ještě nějaký význam? A proč se vlastně nikdy nerozšířila o další státy, jako třeba Rakousko nebo Německo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Olomouc: Pro úplně první pandí mláďata sháníme bambus

22:03 Zoo Olomouc: Pro úplně první pandí mláďata sháníme bambus

Vůbec poprvé se Zoo Olomouc těší z narození mláďat pand červených, a to hned dvou. Chovatelé přiznáv…