ÚZSVM: Z vězeňského dvora třída pro děti

14.06.2018 14:17

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích převzal v katastrálním území Holice v Čechách od pardubického Krajského ředitelství policie parcelu, jejíž součástí je garáž.

ÚZSVM: Z vězeňského dvora třída pro děti
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Garáž se zpevněným pozemkem je vklíněna mezi místní základní školu a areál Hasičského záchranného sboru. V minulosti byla parcela součástí areálu věznice a s okolním vyzděným plotem sloužil jako vězeňský dvůr. Třetí stranu pozemku tvořila vlastní budova původní šatlavy, která byla ve vlastnictví Holic. Město v roce 2016 šatlavu zbořilo a na uvolněné ploše vzniklo školní hřiště

Celý areál vznikl v roce 1924. Stavební úpravy pocházejí z roku 1957, kdy došlo k dílčí přestavbě budovy z věznice na objekt vojenské správy a zřejmě z této doby pochází i stavba garáže. Poslední úpravy jsou nejspíše z roku 1976, kdy areál přešel do správy Ministerstva vnitra a sloužil jako skladové prostory. Majetek později přešel pod Krajské ředitelství policie Pardubického kraje. To rozhodlo o trvalé nepotřebnosti tohoto majetku, tudíž jej přebral ÚZSVM.

O následném předání bude ÚZSVM jednat s Holickou radnicí, která již požádala o bezúplatný převod. Stavba se nachází ve školním areálu a dle vyjádření města se přímo nabízí pro školní využití, ať již jako venkovní třída pro výuku výtvarné výchovy, pracovní výchovy či tělovýchovných aktivit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Očkování pokračuje, o třetí dávky je mezi zdravotníky zájem

7:29 FNUSA: Očkování pokračuje, o třetí dávky je mezi zdravotníky zájem

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně i nadále očkuje ve svých dvou očkovacích centrech – přímo v nem…