ÚZSVM: Zubožený Edie si konečně užívá spokojeného psího života

16.10.2021 22:30 | Tisková zpráva

ÚZSVM v České Lípě daroval spolku Šarpej v nouzi, z. s., psa odebraného z trestní činnosti. Jeho dočasný opatrovatel, ke kterému ho spolek umístil, se rozhodl se o něj starat i nadále.

ÚZSVM: Zubožený Edie si konečně užívá spokojeného psího života
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Psi byli odebráni ženě v Mladé Boleslavi, která psům nezajišťovala dostatečné životní podmínky. Psi byli nalezeni vyčerpaní, vyhladovělí a v různém stadiu vyhublosti, poranění s množstvím různých dalších onemocnění. Někteří již byli nalezení mrtví. V důsledku dlouhodobého zanedbání došlo po odebrání psů i přes poskytnutou odbornou péči k dalšímu úhynu psů.

Mladoboleslavské ÚZSVM se dohodl s pracovištěm v České Lípě na předání psa jménem Edie do péče opatrovatele. U něj se Edie řádně zotavil. Nyní s ním spolek může sepsat adopční smlouvy, aby se o pejska mohl starat i nadále.

Edie

Opatrovatel zaslal úřadu e-mail se zněním: „Edie je spokojený a po jeho trápení v množírně jsme ho dali do kupy. Už to budou skoro čtyři roky, kdy byl zmrzačen a vyzáblý. Zbývalo mu tak podle pana veterináře zhruba 24 hodin a byl by konec. Odhadem tak osmiměsíční štěně bylo po velkých operacích zadních běhů, zarostlých očí a velkého rakovinového tumoru na bříšku dáno do 100% stavu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…