ÚZSVM díky údajům v CRAB snižuje výdaje státu

29.12.2018 22:12

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Českých Budějovicích se zabývá agendou dislokací a pravidelně využívá reportingového nástroje systému Centrálního registru administrativních budov (dále jen „CRAB“). Zaměstnanci ÚZSVM v CRAB nejen ověřují správnost zaevidovaných dat, porovnávají v jednotlivých lokalitách státem hrazené i inkasované nájemné, ale zároveň vyhledávají a navrhují alternativy dislokací.

ÚZSVM díky údajům v CRAB snižuje výdaje státu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Za účelem zajištění efektivity, účelnosti a hospodárnosti při nakládání s majetkem státu se aktuálně podařil schválit návrh přemístění z budovy ve vlastnictví nestátního subjektu v Jindřichově Hradci do budovy státní. Návrh se týká České správy sociálního zabezpečení, která dosud využívá nebytové prostory za účelem spisovny a hradí jako jediná státní instituce v obci Jindřichův Hradec komerční nájemné.

Z toho důvodu ÚZSVM hledal jiné vhodné prostory pro ČSSZ, které nalezl v budově s příslušností hospodařit Krajské hygienické stanice na adrese Bezručova 857. Zástupci KHS nabídli ČSSZ v budově vyhovující prostory za účelem přemístění jejich spisovny. Tímto krokem se sníží výdaje státu za hrazený roční komerční nájem ve výši 36 tisíc Kč a budou účelně využity volné plochy ve státní administrativní budově. ČSSZ bude v budově využívat celkově 142 m2, čímž bylo vyhověno i požadavku nutného kapacitního navýšení nebytových prostor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva

22:54 ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva

ÚZSVM v Karlových Varech získal v rámci dědického řízení spoluvlastnický podíl na rodinném domu vč. …